Hirdetések;köznevelési kerekasztal;

2016-03-10 18:03:00

"Elmúltnyolcéveztek" a köznevelési kerekasztal ülésén

Az a köznevelési vitanapon is kiderült, az oktatásból egyértelműen az MSZP-SZDSZ-kormány vonta ki a pénzt az önkormányzatokon és a 13. havi pedagógusbérek megszüntetésén keresztül. A polgári kormány azonban 2010 óta pótolja a pénzt az állami fenntartáson, a pedagógusok béremelésén és az iskolafejlesztéseken keresztül - ez az Emberi Erőforrások Minisztériuma részéről hangzott el az oktatás reformja érdekében életre hívott köznevelési kerekasztal keddi ülésén.    

A minisztérium az MTI-n keresztül azt is tudatta: a résztvevők egyetértettek abban, hogy a korábbi önkormányzati fenntartású oktatási rendszer megbukott, ahhoz nem szabad visszatérni, helyette állami intézményfenntartóra van szükség, amelynek a struktúráját azonban ősztől át kell alakítani - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma.

A Népszabadság csütörtökön azt írta: a kerekasztal keddi ülésének több résztvevőjétől úgy tudja, a tárgyaláson nem született állásfoglalás vagy döntés arról, hogy az állami intézményfenntartóra szükség van. A lap azt is megírta, hogy a kerekasztal harmadik ülésére az oktatási civil- és szakszervezetek megint nem mentek el, ellenben új arcként megjelent Áder János testvére, Pölöskei Gáborné, akit nemrég neveztek ki a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) vezetőjévé.

Akárhogy is, a kerekasztal résztvevői meg voltak elégedve a saját munkájukkal, közleményükben ugyanis azt írták, hogy az egy hónapja alakult kerekasztal eddigi működése már számos eredményt hozott. Döntöttek a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) finanszírozásának javításáról és megkezdték a tartozásának rendezését. Határoztak arról, hogy bővítik az iskolaigazgatók hatáskörét, rendezik a foglalkoztatási kérdéseket, fejlesztik a pedagógusképzést, átalakítják a továbbképzési rendszert, valamint felülvizsgálják az előmeneteli rendszert, a nem oktatói dolgozók jövedelmi rendszerét, a kerettantervet és a nemzeti alaptantervet is - sorolták.

Kiemelték azt is, hogy a (jó) kormány minden felvetést meghallgat, és szinte mindegyikre talál megoldást, nem teljesíthetők azonban az újabb pedagógus-béremelésre irányuló követelések, az ingyenes tankönyvellátást veszélyeztető javaslatok és az iskolák állami fenntartásból kikerülését célzó indítványok.