Bundesliga;Dárdai Pál;Hertha BSC;

2016-03-14 06:53:00

Dárdaiék egyre közelebb a BL-hez

Rendkívül fontos győzelmet aratott Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC a Bundesliga 26. fordulójában, ami azt jelenti, hogy nyolc fordulóval a vége előtt továbbra is a Bajnokok Ligájában való indulást jelentő pozícióban van.

A berliniek legújabb győzelme azt is jelenti, sikerült kiköszörülni az előző heti csorbát, amikor egy nagyon rosszul játszó Hertha kapott ki 2-0-ra Hamburgban. Akkor is előjöttek azok a gondok, amelyekre a magyar tréner már korábban felhívta a figyelmet: az „angol hetet”, tehát ha egy hét alatt kell három mérkőzést játszaniuk, még nem bírja a csapat. Most azonban volt elég idő, öt nap a Schalkével szembeni találkozóra való felkészülésre, aminek meg is lett az eredménye. A berliniek Ibisevic és Stark találatával nyertek, ezzel nyolc mérkőzés óta veretlenek. Különösen az ifjú Stark teljesítményével lehetett elégedett a hazaiak szakvezetője, hiszen a 20 éves fiatalember csak a középhátvéd Langkamp sérülése miatt kerülhetett a kezdőbe. A középpályán pedig Skjelbred mellett Cigerci vette át a szűrő szerepkörét a csapatkapitány Lustenberger helyett.

„Elismerés a fiúknak. Nagyszerűen játszottak” – hangoztatta Dárdai a találkozót követően. Azért is volt nagyon boldog a lefújás után, mert édesapja és nagybátyja is személyesen tekintették meg a találkozót. S nagyon remélték is a diadalt, mert „egy fél disznót és vörösbort hoztak magukkal” – fejtette ki a magyar tréner. Michael Preetz klubmenedzser is rendkívül elégedett volt a látottakkal. „Jól játszottunk, tetszetős kombinációkat mutattunk be, s két szép találatot értünk el. Ez volt a szezon egyik legjobb teljesítménye” – fejtette ki. A Berliner Zeitung tudósításában kiemelte, a győzelem nagyobb arányú is lehetett volna.

A Schalke viszont rendkívül gyenge 90 percet produkált. „Keserű vereségvolt ez, hiszen mindenképp nemzetközi kupában akarunk indulni. A mi kezünkben volt a sorsunk” – hangoztatta a kapus, Ralf Fährmann. Az eredmény azért is komoly fegyvertény a berliniek szempontjából, mert utoljára 2006-ban győzték le a Schalkét, amikor Dárdai még játékosként erősítette a fővárosi gárdát. Bár a magyar tréner továbbra sem kíván arról beszélni, cél-e a Bajnokok Ligájában való szereplés, a Schalke elleni meccs után is csak azt mondta, „dolgozni kell, nem álmodozunk”, hogy ennek elérése nem illúzió, az egészen biztos. Annál is inkább, mert az üldözőkkel szemben megint akkora előnyre tett szert az együttes, hogy ha kikapna is a következő fordulóban az Ingolstadt ellen hazai pályán, amire azért nem olyan nagy az esély, akkor is a második helyen maradna. A hátralévő nyolc fordulóban négy rendkívül nehéznek ígérkező meccs vár a Herthára: következik idegenben az a Mönchengladbach, amelytől a legsúlyosabb őszi vereségét szenvedte el, de az ellenfelek között van a Bayern München (április 23-án), a Bayer Leverkusen (április 30-án), valamint az utóbbi időben remekül szereplő Mainz (május 14-én).

Nem sok babér termett Kleinheisler László csapatának, a Werder Bremennek a listavezető Bayern München otthonában. Pep Guardiola együttese 5-0-ra kiütötte Viktor Szkripnik gárdáját. Ezúttal sem hiányozhatott az elmaradhatatlan Lewandowski-gól. A magyar válogatott játékos egy félidőt tölthetett a pályán, a 46. percben állt be.

Egyelőre nem érzékelte az edzőváltás kedvező hatásait az Eintracht Frankfurt. A Mönchengladbach 3-0-ra verte Huszti Szabolcs csapatát. A magyar játékos az 50. percben csereként állt be, s a 87. percben sárga lapot kapott.

Bundesliga, 26. forduló. Darmstadt-Augsburg 2-2, Hoffenheim-Wolfsburg 1-0, HSV Hannover-Köln 0-2, Ingolstadt-VfB Stuttgart 3-3, Mönchengladbach-Frankfurt 3-0, Bayern München-Werder Bremen 5-0, Leverkusen-Hamburg 1-0, Dortmund-Mainz 2-0.

Az élcsoport. 1. Bayern 66, 2. Dortmund 61, 3. Hertha 45.