nyolcaddöntő;kézilabda BL;MVM-Veszprém;Motor Zaporizzsja;

2016-03-21 06:56:00

Leállították a Motort

Ötgólos sikert aratott az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata az ukrán Motor Zaporizzsja felett a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A találkozót a jóval esélyesebb bakonyiak kezdték jobban, s hamar 2-0-s előnybe kerültek az emberhátrányban játszó hazaiak ellen. Az ukránok a negyedik percben találtak be először. Kiegészülve a Zaporizzsja erős játékosai keményen védekeztek, így szoros volt a csata. A bírók megint kiállítottak egy hazai játékost, így 3-3 után 5-3-ra meglépett a magyar bajnok, ám továbbra is nagyon harcolt a Motor, s döntetlenre mentette az első félidőt.

A folytatást is jobban kezdték a vendégek (14-16), és változatlanul sok büntetést ítéltek a játékvezetők. Ebben a szakaszban a korábbinál jobban összpontosított a Veszprém, és 23-19-es vezetésénél, a 44. percben újból időt kértek a hazaiak. Később sikerült megszakítaniuk közel hétperces gól nélküli időszakukat, de amikor más taktikával próbálkoztak, a Veszprém is időt kért. Sorozatban háromszor talált be ezt követően a Motor, ám a sérüléséből felépült Gulyás góllal hűtötte le a hazaiakat. A hajrában Iváncsik ziccert rontott, de így is biztos előnyből várhatja a szombati visszavágót a Veszprém.

"Gratulálok a hazai szurkolóknak, nagyszerű hangulatot teremtettek. Örülök, hogy nyertünk, mert emlékszem rá, hogy néhány éve kikaptunk itt - fogalmazott a klub honlapján Xavi Sabaté, a bakonyiak edzője. - Jól védekeztünk, Mikler pedig fantasztikusan védett. Sokat kell még dolgoznunk a támadásainkon, mert abba csúszott néhány hiba.”

Továbbjutás esetén a Veszprém a lengyel Wisla Plockkal vagy a macedón Vardar Szkopjével találkozik a kölni Final Fourba jutásért. A két csapat szerdai, plocki találkozója 30-30-as döntetlennel zárult.