Itt az indok a politikai viták miatt megrekedt alkotmánymódosításra.
Orbán Viktor azt mondta, hogy a Belügyminisztériumban tartott megbeszélésen a keddi, brüsszeli robbantások miatt áttekintették a biztonsági helyzetet, és meghozták a szükségesnek ítélt intézkedéseket. Fenntartják a kettes terrorfokozatot és a Terrorelhárítási Központ teljes riadóját, fokozott rendőri készültséget rendeltek el Magyarország egész területére, valamint továbbra is érvényben tartják a migrációs válsághelyzetet - ismertette a kormányfő, aki utasította Pintér Sándor belügyminisztert, hogy a szerdai kormányülésre minden olyan, a terrorizmussal kapcsolatos tervezetet készítsen elő, amely korábban politikai viták miatt megrekedt; ilyen például az alkotmánymódosítás.
Indokoltnak tartja a kettes fokozatot a szakbizottság
Indokoltnak tartják a brüsszeli robbantások nyomán kedden elrendelt kettes fokozatú terrorkészültség fenntartását az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának tagjai - derült ki a testület szerdai, zárt ülése után tett nyilatkozataikból. A rendkívüli ülésen Tasnádi László, a Belügyminisztérium rendészeti államtitkára, Hajdu János, a Terrorelhárítási Központ főigazgatója, Papp Károly országos rendőr-főkapitány, valamint a polgári és katonai titkosszolgálatok képviselői tájékoztatták a bizottság tagjait a Brüsszelben történtekről és azok magyarországi vonatkozásairól. A mintegy kétórás tanácskozás után Molnár Zsolt, a testület szocialista elnöke azt mondta: nincs arra utaló információ, hogy a brüsszelihez hasonló merényletre készülnének Magyarországon, ugyanakkor minden európai országban fokozott biztonsági intézkedésekre van szükség.
A KKM a közlekedési nehézségekre figyelmeztet
A keddi robbantások miatti, Brüsszelben tapasztalható közlekedési nehézségekre figyelmezteti a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) konzuli szolgálata a belga fővárosba készülő magyar állampolgárokat, de továbbra is azt kéri, hogy csak a halaszthatatlan, sürgős esetekben utazzanak Brüsszelbe. A történtek miatt a belga fővárosban bezárták az összes pályaudvart, lezárták a 300 méternél hosszabb alagutakat, így a város autós forgalma jelentősen lelassult, ez azonban a mentést nem akadályozta. Szerdára a városi busz- és villamosközlekedés, valamint - egyes lezárt, központi fekvésű állomások kivételével - részben a metróközlekedés is újraindult.