Publicisztika;kézilabda;Bajnokok Ligája;Kiel;Mol-Pick Szeged;

2016-03-24 06:57:00

Kiesett a Szeged

Hétgólos vereséget (36-29) szenvedett a Mol-Pick Szeged kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének második meccsén a Kiel otthonában. Mivel a Tisza-partiak csak négy találattal (33-29) győztek a magyarországi meccsen, így kiestek a sorozatból.

A találkozó első gólját a vendégek svéd légiósa, Jonas Källman szerezte. Az olimpiai ezüstérmes balszélső az első félidőben ötször is betalált. A Szeged a meccs elején szorosan tapadt a Kielre. Az első harminc perc hajrájában azonban elhúzott a házigazda, a szünetre 18-14-gyel fordultak a felek.

Távozott a Győr elnöke
Lemondott Kelecsényi Ernő a Győri Audi ETO KC női kézilabdaklub elnöki posztjáról. A klub közleménye szerint "az elnökség az egyesületet a jövőben más vezetési struktúrával és a klubmenedzsmenten belüli differenciáltabb munkamegosztással kívánja irányítani, melyben Kelecsényi Ernő nem kíván részt venni. Ezért elnöki mandátuma lejárta előtti lemondással lehetővé teszi, hogy az elnökség már most megkezdhesse az új vezetési struktúra kidolgozását."
Kelecsényi csaknem ötéves vezetése alatt a klub legsikeresebb időszakát élte: kétszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját, háromszor a magyar bajnokságot, négyszer a Magyar Kupát, illetve kétszer hódította el a magyar Szuperkupát.

A második félidőben is a Tisza-partiak köszöntek be először, ezúttal Dean Bombac révén, aki a kapuvédő, Niklas Landin Jacobsen lábai között talált be. A két csapat közti különbség négy gól környékén állandósult, az 54. percben azonban hattal meglépett a Kiel, így a szegedi Juan Carlos Pastor időt kért. Ennek ellenére a következő gólt ismét a házigazda szerezte, ráadásul Landin bombaformában kezdett el védeni, így végül 36-29-re kikapott a magyar együttest. A Kielre a címvédő Barcelona vár a negyeddöntőben.

Xavi Sabaté keretet hirdetett
A magyar férfi kézilabda-válogatott új szövetségi kapitánya, Xavi Sabaté kihirdette 19 fős keretét az olimpiai és világbajnoki címvédő Franciaország elleni, április 9-i touloni mérkőzésre. A 2012-es londoni olimpia óta először szerepel a névsorban Fazekas Nándor, és ismét kerettag Iváncsik Tamás. Sabaté munkáját Debre Viktor segíti, aki tagja volt az 1986-ban vb-ezüstérmes magyar válogatottnak. Jelenleg a Gyöngyös vezetőedzője, illetve az elmúlt másfél évben a magyar B-válogatottnál másodedzőként dolgozott.
Kapusok: Bartucz László (Csurgó), Fazekas Nándor (Balatonfüred), Mikler Roland (Veszprém). Jobbszélsők: Harsányi Gergely (Tatabánya), Iváncsik Tamás (Elverum). Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Szeged), Balogh Zsolt (Szeged), Nagy László (Veszprém). Irányítók: Császár Gábor (Kadetten Schaffhausen), Lékai Máté (Veszprém). Beállók: Bánhidi Bence (Balatonfüred), Schuch Timuzsin (Veszprém), Zubai Szabolcs (Szeged). Balátlövők: Bodó Richárd (Tatabánya), Ilyés Ferenc (Szeged), Jamali Iman (Kristianstad), Nagy Kornél (Dunkerque). Balszélsők: Bóka Bendegúz (Balatonfüred), Iváncsik Gergő (Veszprém).