Argentína;Copa América;

2016-03-26 06:55:00

Argentína visszavágott

Revánsot vett az argentin labdarúgó-válogatott Chile ellen az elvesztett Copa América-döntő miatt, s 2-1-es győzelmet aratott idegenben a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozat ötödik fordulóban.

A találkozón a hazaiak Felipe Gutierrez góljával már a 10. percben előnybe kerültek, de Ángel Di María 19., és Gabriel Mercado 24. percben szerzett találatával az első félidő közepére kialakult a végeredmény. Az ötszörös aranylabdás Lionel Messi először lépett pályára a mostani selejtezősorozatban. Az argentinok ezzel feljöttek a negyedik helyre, az élen továbbra is Ecuador áll, amely ezúttal döntetlent játszott Paraguayjal. Igaz, az ötödik helyen álló Brazília ma hajnalban, lapzártánk után fogadta Uruguay-t.

Barack Obama nem járt akkora sikerrel, mint Argentína. Az Egyesült Államok elnöke lányaival Buenos Airesbe utazott, s szerette volna egy találkozó erejéig összehozni gyermekeit Messivel, ám a támadó nem tartózkodott az argentin fővárosban, így sikertelennek bizonyult a kísérlet. „A lányaim korábban már több argentin hírességgel találkoztak, például Ferenc pápával. Most Lionel Messivel akartak együtt lenni, de nem tudtam elintézni” – fogalmazott Obama.

Vb-selejtező, 5. forduló: Bolívia-Kolumbia 2-3, Ecuador-Paraguay 2-2, Chile-Argentína 1-2, Peru-Venezuela 2-2. Az állás: 1. Ecuador 13 pont, 2. Uruguay 9, 3. Paraguay 8 (5-4), 4. Argentína 8 (4-4), 5. Brazília 7 (7-4), 6. Chile 7 (8-9), 7. Kolumbia 7 (6-7), 8. Peru 4, 9. Bolívia 3, 10. Venezuela 1.