Babos Tímea;Miami tenisztorna;

2016-03-27 20:43:00

Miami tenisztorna - Babos a nyolcaddöntőben

Babos Tímea legyőzte a japán Oszaka Naomit, így bejutott a nyolcaddöntőbe a miami keménypályás tenisztorna női versenyében.

A világranglistán 49. magyar játékos ellenfele a WTA-rangsor 104. helyén áll és előzőleg a tizennegyedikként kiemelt olasz Sara Erranit búcsúztatta. Babos is bravúrral nyert a 64 között: szetthátrányból fordítva verte a ranglistán 14. cseh Karolina Pliskovát.

A vasárnapi csatában a 22 éves magyar teniszező 2:2 után 5:2-re meglépett, négy esztendővel fiatalabb ellenfele azonban utolérte őt. Babos 6:5-ös vezetésnél brékelt ismét, ezzel pedig hozta a 41 perces első játszmát.

A folytatásban Babos már hengerelt, gémet sem engedett a szabadkártyával indult Oszakának, végül 1 óra 6 perc elteltével ünnepelhetett. A nyolcaddöntőben a WTA-rangsorban harmadik, Australian Open-címvédő német Angelique Kerber vagy a selejtezőből érkezett holland Kiki Bertens vár rá.
Párosban a kazah Jaroszlava Svedova oldalán Babos már korábban bejutott a nyolcaddöntőbe.