öngyilkos merénylet;merénylet;Pakisztán;

2016-03-27 21:34:00

Gyerekek haltak meg a pokolgépes merényletben, 70 halott!

Öngyilkos merénylő robbantott vasárnap a kelet-pakisztáni Lahor város egyik nyilvános parkja előtt, a halálos áldozatok száma hétfőre legalább 70-re emelkedett, és több mint 300-an megsebesültek.

Egy pakisztáni tálib csoport, a Dzsamat-ul-Ahrar vállalta a vasárnapi pakisztáni öngyilkos robbantás végrehajtását. A pakisztáni Lahore-ban már 70 fölé emelkedett a halálos áldozatok száma, több mint 300 ember megsebesült a nagyerejű robbanásban.

Gyerekek és nők haltak meg

A detonáció a Gülsan-e-Ikbal park bejáratánál, egy játszótér közelében történt, ezért jórészt nők és gyermekek estek áldozatul. A parkban húsvét alkalmából keresztény fesztivált tartottak, s nagy tömeg gyűlt össze. Állítólag a robbantó egy motorkerékpárra erősítette a mintegy 20 kilogrammos pokolgépet, úgy hajtott a tömegbe. Ahogy a robbanás után elült a por, a szemtanúk beszámolói szerint mindenütt sikoltozó nők és gyerekek feküdtek, testrészek hevertek szerteszét.

Hasan Imran, egy szemtanú a BBC-nek azt mondta, hogy " A robbanáskor a fák fölé is felértek a lángok, és én láttam, ahogy testrészek repülnek a levegőbe."

Tovább nőhet a halálos áldozatok száma

A hatóságok szerint sok sérült állapota kritikus, az áldozatok száma így könnyen tovább növekedhet. Sok embert taxival, magánautókkal, riksákkal szállítottak kórházba. Önkéntesek százával mentek vért adni.

Lahore Pandzsábban, a 190 milliós népességű Pakisztán legnagyobb és leggazdagabb tartományában fekszik, amelyet Navaz Sarif kormányfő hatalmi bázisának tekintenek. Noha a dél-ázsiai állam számos problémával küszködik, s 2014 óta, amióta offenzívát indítottak a tálibok ellen Észak-Wazirisztánban, megszaporodtak a tálib támadások, de Pandzsáb viszonylag békésebb területnek számít – emlékeztetett a Reuters. Igaz, tavaly egy népszerű tartományi politikust öltek meg: egy miniszter házát robbantották fel, s a merényletben nyolc másik ember is életét veszítette. Pakisztáni iszlamisták korábban is követtek el terrortámadásokat keresztények, illetve más vallási kisebbségek ellen. A keresztény közösség szerint a kormány keveset tesz a védelmükben.

Elítélték a merényletet

Az Egyesült Államok azonnal elítélte a pakisztáni terrortámadást, segítséget ígért a régióban fontos szerepet játszó, szövetséges országnak a terrorizmus elleni harcban. Elítélte a robbantás Federica Mogherini, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője is.