Bundesliga;Bayern München;Franck Ribéry;Pep Guardiola;

2016-04-04 07:55:00

Ribéry álomgólja

Franck Ribéry álomgóljával nyert a Bayern München a labdarúgó Bundesliga 28. fordulójában az Eintracht Frankfurt ellen, ezzel továbbra is biztosan áll az élen Pep Guardiola együttese.

A katalán tréner öt helyen is változtatott a Köln elleni 1-0-s győzelmet aratott csapathoz képest, így Lahm, Javi Martinez, Müller, Götze és Ribéry szerepelhetett a kezdőben. A Frankfurt nemrégiben kinevezett trénere, Niko Kovac volt horvát szövetségi kapitány is igyekezett megkeverni a kártyákat, három helyen változtatott. Huszti kezdett a középpálya bal oldalán, a 48. percben azonban lecserélte edzője. A Frankfurt eleve feladta a támadások esélyét, csak a védekezésre koncentrált. A Bayern sem szakadt meg a győzelemért, negyedgőzzel is simán nyert, ami nem rossz előjel a keddi, Benfica elleni Bajnokok Ligája negyeddöntő előtt. Ribéry és Götze voltak a legjobbak a hazaiaknál.

Rendkívül változatos mérkőzést vívott a második helyezett Dortmund a Bremen ellen. A vendégeknél Kleinheisler László ezúttal csereként sem lépett pályára. Az első félidőben nem esett találat, a második játékrész azonban mindenért kárpótolhatta a szurkolókat. Aubameyang ugyan a Borussiát juttatta előnyhöz, meglepetésre azonban a Bremen Galvez és Junuzovic találatával megfordította az állást. Ekkor azonban az ismét 81 ezer néző előtt játszó hazaiak megmutatták, micsoda erőt képviselnek, hiszen öt perc alatt megfordították az állást Kagawa és Ramos találata révén.

Bundesliga, 28. forduló. Leverkusen-Wolfsburg 3-0, Bayern München-Frankfurt 1-0, Darmstadt-VfB Stuttgart 2-2, HSV Hannover-Hamburger SV 0-3, Ingolstadt-Schalke 04 3-0, , Mainz-Augsburg 4-2, Borussia Dortmund-Werder Bremen 3-2, Mönchengladbach-Hertha 5-0, Hoffenheim-Köln x-x.

Az élcsoport. 1. Bayern M. 72, 2. Dortmund 67, 3. Hertha 48.