Publicisztika;Real Madrid;Barcelona;La Liga;

A Barca bánta a Real „életjelét”

Ha úgy vesszük, semmi érdemleges nem történt a hétvégén a La Ligában: az élen a Barcelona áll, jócskán leszakadva mögötte a két madridi rivális, az Atlético és a Real.

Persze ez a megállapítás igencsak fals, hiszen szombat este a Nou Camp-stadionban helyet foglaló csaknem százezer, illetve világszerte több százmillió néző szeme láttára egyrészt véget ért egy nagy sorozat, másrészt újjászületett egy, már-már leírt alakulat. Noha Piqué tanári fejesével a katalán házigazda szerzett vezetést, hat perccel később már ő helyezkedett pocsékul, hogy közelről asszisztáljon a madridi Benzema gyönyörű találatához. A Barca-hívek kedvét a helyi népszerűségi versenyt aligha nyerő Ronaldo vette el végérvényesen: a Real portugál gólgyárosa a 85. percben gurított a kapuba Bravo kapus lábai közt.

A találkozó három részre osztható – az első félidő „klasszikus” mércével mérve unalmasan telt, egyik csapat sem mutatott semmi extrát, a szünet utáni negyed órát uralta a Barcelona, majd a hátralévő harminc percben egyre nagyobb fölényt harcolt ki a Real Madrid. A félelmetes MSN - vagyis Messi, Suárez és Neymar – tagjai végig pályán voltak ugyan, ám az évad egyik legszürkébb teljesítményét nyújtották, így nem csoda, hogy 39 veretlenül megvívott összecsapás (32 győzelem és hét döntetlen) után kapitulált a címvédő. A Real Madridot aligha érheti szemrehányás amiatt, hogy „elrontotta” Johan Cruyff búcsúztatását, biztosak lehetünk benne, hogy a derbit látva a másfél hete elhunyt holland zseni lett volna a házigazda legnagyobb kritikusa. Bár a bajnoki cím megszerzésére továbbra is kevés esélye van a Realnak, a hitét feltétlenül visszanyerhette, hiszen a „nagyok” ellen eddig csak szenvedett az idény során: odahaza 4-0-ra kapott ki a Barcelonától, 1-0-ra az Atléticótól, és a „matracosok” elleni idegenbeli 1-1-et sem érdemes kitenni a kirakatba.

„Ha előbb tudtam volna, hogy emberhátrányban megnyerjük a meccset, már az ötödik percben kiállíttatom magam" – viccelődött a pályáról a 83. percben leküldött Ramos. Ami azt illeti, a fővárosi bekk mindent el is követett azért, hogy ne kelljen végigfutballoznia a meccset: a 10. percben kapott sárgája után csak Hernández játékvezető jóindulatán (másként: vakságán…) múlt, hogy nem köszönt el már az első félidőben. „Az elején kicsit szenvedtünk, de ez természetes, amikor egy ilyen ellenfél otthonában lépünk pályára. Inkább kezdjünk gyengébben, és fejezzük be erősen a meccset" – bölcselkedett a Real Madridot az első El Clásicóján irányító Zinedine Zidane. Piquéről nem lehetne azt állítani, hogy rajongana az ősi riválisért, ennek ellenére reálisan értékelt, hangsúlyozva, igazságos eredmény született. Edzője, a játékosként mindkét topcsapatban esztendőket lehúzó Luis Enrique már előretekintett, mondván, tanulni kell a vereségből, de számára már nem létezik a meccs, mostantól a Bajnokok Ligájára összpontosít.

No igen, nincs idő sebeket nyalogatni, holnap ismét megtelik a barcelonai aréna. Jön az újabb madridi rivális, az Atléti…

Primera División, 31. forduló

Rayo Vallecano-Getafe 2-0, Atlético Madrid-Betis 5-1, Las Palmas-Valencia 2-1, Barcelona-Real Madrid 1-2, Celta Vigo-Deportivo La Coruna 1-1, Athletic Bilbao-Granada 1-1, Málaga-Espanyol 1-1,  Eibar-Villarreal-Sevilla-Real Sociedad 2-2 Hétfő: Levante-Sporting Gijón, 20.30.

Az élcsoport: 1. Barcelona 76 pont, Atlético Madrid 70, Real Madrid 69.