A világ hét legfejlettebb ipari országát tömörítő testület az ukrán válság előtt bővített formátumban, G8-ként működött, Oroszország is részese volt.
A hirosimai csúcs azonban elsősorban azzal került a világsajtó érdeklődésének középpontjába, hogy John Kerry amerikai külügyminiszter is az 1945-ben az amerikai atomcsapás által elpusztított városba érkezett. Ő eddig a legmagasabb rangú amerikai politikus, aki a várost meglátogatta. A japán sajtót az érdekli, bocsánatot kér-e Washington az atombombákért, de Kerry erre kitérő választ adott a Csugoku Simbun című helyi lapnak adott interjúban, hangoztatva, hogy nukleáris fegyverek nélküli világra van szükség és emlékeztetett, hogy az Egyesült Államok elkötelezett a nemzetközi nukleáris leszerelés mellett.
A külügyminiszterek ma meglátogatják az 1945. augusztus 6-i, 140 ezer áldozatot követelő atomtámadás emlékművét. A nemzetközi sajtó szerint „minden szem Kerryre szegeződik”, hiszen az Egyesült Államok mindeddig nem kért bocsánatot az atomcsapásért azon alapállásának köszönhetően, hogy az a háború befejezéséhez szükséges lépés volt.
Elképzelhető, hogy Barack Obama amerikai elnök is ellátogat Hisrosimába a G7 csúcstalálkozó idején, de ezt a médiában megjelent értesülést a Fehér Ház még nem erősítette meg.