Dárdait feldühítették

2016.04.11. 07:57
Dárdai Pál FOTÓ: Getty Images/Stuart Franklin/Bongarts
Valószínűleg ennél azért jobb eredményt remélt Dárdai Pál, a Hertha BSC trénere a Hannover ellen, hiszen a 2-2-es döntetlen hazai pályán nem a legjobb eredmény az utolsó helyezettel szemben, mindezt úgy, hogy a vendégcsapat előző 14 meccséből 13-at elvesztett.

Mindenesetre az a tény, hogy öt fordulóval a bajnoki évad vége előtt a Hertha még mindig a harmadik helyen áll, önmagáért beszél. Dárdai azonban továbbra sem óhajt Bajnokok Ligáját, vagy Európa-ligát érő helyezésről beszélni. „Ezek nem reális célkitűzések a Hertha számára – közölte a magyar szakvezető. – Bármi történjék is, már eddig is elértünk valamit, s ezt nem lehet lekicsinyíteni” – hangoztatta Dárdai. Julian Schieber, a második berlini találat előkészítője azt mondta, öt nehéz mérkőzésvár rájuk a Hoffenheim, a Bayern München, a Leverkusen, a Darmstadt és a Mainz ellen. Nem tűnik könnyű sorsolásnak.

Dárdai egyébként tőle szokatlanul dühös volt a meccs után. Azt nehezményezte, hogy a szurkolók türelmetlenkedtek egy-egy rossz megoldás láttán, időnként a füttyszó is felharsant. „Már odáig jutottunk, hogy a publikum egy rossz passznál is megsértődik, vagy pedig akkor, ha nem vezetünk a szünetben” – fejtette ki. Dárdai, aki a sok futás és a statisztikák nagy híve, semmi rosszat sem tudott elmondani csapata teljesítményéről, hiszen, amint kiderült, összesen 120 kilométert futottak a fiai, ami a legnagyobb szám az egész szezonban.

Sorban 15. mérkőzését is megnyerte a Bayern München a Stuttgart ellen, ezúttal idegenben, a „svábok” otthonában aratott 3-1-es diadalt Pep Guardiola együttese. A listavezető találatait Niedermeier (öngól), Alaba és Douglas Costa érte el. Az együttes sikeres hetet tudhat maga mögött, hiszen előzőleg a BL negyeddöntőjének első, müncheni mérkőzésén is nyerni tudott 1-0-ra a Benfica ellen. Az örök maximalista Guardiola azonban nem volt elégedett a stuttgarti teljesítménnyel. „Gondjaink voltak, túl gyakran szabálytalankodtunk, ezzel sok szabadrúgást és szögletet rúghatott az ellenfél” – fejtette ki. Feltűnő volt, mennyire eltűnt a mezőnyben Mario Götze, akiről olyan pletykák jelentek meg, hogy visszatérne egykori sikerei helyszínére, Dortmundba. Igaz, a Bayern leendő trénerével, Carlo Ancelottival talán jobb lesz a viszonya, mint Guardiolával.

Egyre reménytelenebb Huszti Szabolcs együttese, a Frankfurt helyzete, amely otthon kapott ki 2-0-ra a Hoffenheimtől. A magyar középpályásra sérülése miatt nem számíthatott a horvát tréner, Niko Kovac. Hatpontos meccset vesztett el a Bremen: a kiesési rangadón otthon kapott ki az Augsburgtól, ami roppant kellemetlen vereség az ukrán Viktor Szkripnik gárdája számára. Kleinheisler László csak a 81. percben állt be.

Bundesliga, 29. forduló

Hertha-Hannover 2-2, Frankfurt-Hoffenheim 0-2, Hamburger SV-Darmstadt 1-2, Ingolstadt-Mönchengladbach 1-0, VfB Stuttgart-Bayern München 1-3, Werder Bremen-Augsburg 1-2, Wolfsburg-Mainz 1-1, Schalke-Dortmund 2-2, Köln-Leverlusen 0-2. Az élcsoport. 1. Bayern 75, 2. Dortmund 68, 3. Hertha 49.

La Liga: maradt izgalom

A világ futballrajongó fele ismét hálás lehet a Barcelonának. Megszokhattuk már, hogy a katalán sztárcsapat régen tapasztalt magasságba helyezte a sportágat, s hétről-hétre, hónapról-hónapra szemkápráztató teljesítménnyel rukkolt elő, nézők százmillióit szórakoztatva.

Leo Messiék ezúttal a show más eleméhez nyúlnak: mintha csak be akarnák várni az üldözőket, hogy maradjon némi izgalom a spanyol focibajnokság hajrájára. Három fordulóval korábban még szakadéknyi volt a különbség a Barca és madridi riválisai közt, aztán sebességet váltott az éllovas - ötösből kettesbe kapcsolt. A Villarreal otthonában elért 2-2-vel még megmaradt a csaknem fél éves veretlenség, ám április 2-án a Real Madrid győzni tudott a Nou Camp-stadionban, múlt szombaton pedig a Real Sociedad fricskázta meg a címvédőt.

A mumus, tehetjük hozzá, hiszen a baszk együttes 2007 májusa óta nem adja a bőrét hazai környezetben. Nem vitás, San Sebastián Spanyolország egyik legvarázslatosabb városa, ám a katalán hívek számára alighanem mégis pokoli hely: a legutóbbi hét fellépésén a lehetséges 21-ből mindössze két pontot szerzett itt az FCB. Az alig 18 esztendős Sociedad-játékos, Mikel Oiarzabal már az ötödik perc elején varázslatos gólt fejelt, s bár ekkor aligha hihette bárki is, végül 1-0 maradt a végeredmény. Hiába a Barcelona 73 százalékos labdabirtoklása, a Luis Suárezt eltiltás miatt nélkülöző együttes egy héten belül a második Reallal (Madrid, Sociedad) sem tudott mit kezdeni. Minden bizonnyal hatalmas szerepe van a katalánok formahanyatlásában Messi hullámvölgyének. Az ötszörös aranylabdás argentin 362 perce nem szerzett gólt tétmeccsen a Barcelonában, ilyesmi legutóbb 2011-ben fordult elő vele (417 perc). Az Opta kimutatása szerint a támadó hétszer vette célba a kaput szombaton – többször, mint a bajnoki évad bármely korábbi meccsén. Az eredmény viszont: nulla… „Nem játszottunk jól, de nem érdemeltünk vereséget – magyarázkodott Luis Enrique edző, aki igyekezett riadót fújni. - Ez a kudarc figyelmeztetés. Hat forduló maradt, izgalmas és nyitott maradt a liga, amelyet a legjobb fog megnyerni. Nyilvánvaló, hogy három héttel ezelőtt kényelmesebb helyzetben voltunk.”

Ez már csak azért is így van, mert a riválisok vérszemet kaptak: az erősen tartalékos összeállításban pályára lépő Real Madrid – négy különböző labdarúgó, James, Lucas, Ronaldo és Jesé találatával - már a 39. percben beállította az Eibar elleni ütközet végeredményét, míg az egy gólerősebben futballozó Atlético F. Torres, Griezmann és Koke villanásával hátrányból fordított az Espanyol otthonában. A „matracosok” barcelonai napokat tartanak, hiszen múlt kedden és szombaton is ott léptek pályára. Szerdán pedig jön a Barca elleni BL-visszavágó: a 2-1-es katalán előny minden, csak nem életbiztosítás, kivált, ha Messi és a többiek tovább robognak lefelé a lejtőn…

Primera División, 32. forduló

Granada-Málaga 0-0, Real Madrid-Eibar 4-0, Espanyol-Atlético Madrid 1-3, Real Sociedad-Barcelona 1-0, Betis-Levante 1-0, Sporting Gijón-Celta Vigo 0-1, Valencia-Sevilla 2-1, Villarreal-Getafe 2-0. Hétfő: Deportivo La Coruna-Las Palmas, 20.30. Az élcsoport: 1. Barcelona 76 pont, 2. Atlético Madrid 73, 3. Real Madrid 72.

Hiddink is tud veszíteni

José Mourinho elbocsátása után Guus Hiddinknek sikerült stabilitást hoznia a Chelsea játékába, hiszen a londoniak december 14. óta 15 mérkőzésen nem találtak legyőzőre.

Nos, ez a sorozat a Swansea otthonában szakadt meg, a walesiek Sigurdsson találatával arattak 1-0-s diadalt. S nem csak a győzelem volt jó hír a tabella alsó felében elhelyezkedő együttes számára. Már csak napok kérdése, s bejelentik, hogy a Swansea-t amerikai befektetők veszik át. Steve Kaplan és Jason Levien veszik át a részvények nagy részét. Előbbi az NBA-kosárcsapatot működtető Memphis Grizzliest támogató társaság vezetője, utóbbi pedig a Washington DC United amerikai labdarúgó-együttes tulajdonosa. Hiddink egyébként a meccs után elmondta, nem hiszi azt, hogy az olasz szövetségi kapitány, Antonio Conte érkezésének bejelentése okozott volna zavart a Chelsea játékosainak fejében.

Pep Guardiola szempontjából is fontos győzelmet aratott a Manchester City a West Brom ellen, hiszen a katalán tréner szempontjából sem mindegy, hogy a Bajnokok Ligájában, vagy az Európa-ligában induló együttest vesz át. Rosszul indult a meccs a manchesteriek számára, mert Sessegnon a 6. percben a vendégeknek szerezte meg a vezetést, de a 19. percben Aguero büntetőből egyenlített, Nasri pedig a 66. percben a City javára döntötte el a találkozót. A heves vérmérsékletéről ismert francia szeptember után szerepelt ismét a kezdőben.

Nagy csatát vívott az Arsenal a West Ham pályáján. Az ágyúsok már 2-0-ra vezettek, így úgy tűnt, simán behúzzák a meccset, ám Carrol a 44. percben szépített, majd az első félidő utolsó mozzanataként egyenlített, sőt az 52. percben a vezetést is megszerezte. A 70. percben aztán Koscielny egyenlített, így a tabellán a City két pontra került az Arsenaltól.

Premier League, 32. forduló

West Ham-Arsenal 3-3, Aston Villa-Bournemouth 1-2, Crystal Palace-Norwich 1-0, Southampton-Newcastle 3-1, Swansea-Chelsea 1-0, Watford-Everton 1-1, Manchester City-West Brom 2-1, Sunderland-Leicester 0-2, Liverpool-Stoke 4-1, Tottenham-Manchester United 3-0. Az élcsoport: 1. Leicester 72, 2. Tottenham 65, 3. Arsenal 59.