A brit miniszterelnök a parlamentben elmondta, az offhsore cégekkel kapcsolatos gyakorlat általánosan elterjedt volt, családja ezért semmi törvénytelenséget sem követett el. Mint fogalmazott, a BBC, a Guardian, valamint a Mirror Csoport is rendelkezik offsore alapokkal. Hozzátette, elfogadja azokat a bírálatokat, amelyek szerint hamarabb is megszólalhatott volna a családját ért vádakkal kapcsolatban, de visszautasítja azt, ahogy apjáról írtak. „Büszke vagyok az apámra” – emelte ki.
Cameron kemény intézkedéseket helyezett kilátásba az adóelkerülés ellen. A kormányfő olyan jogszabályt kíván megszerkeszteni, amelyet még ebben az évben elfogadna a brit törvényhozás. A tervezet szerint a vállalatok ellen büntetőeljárás indulhat, ha nem akadályozzák meg, hogy munkatársai adócsalást hajtsanak végre. A törvény 2020-ban emelkedne törvényerőre.
Cameront ugyan nem vádolják törvénytelenségekkel a Panama-akták kapcsán, azzal azonban igen, hogy rosszul kommunikálta a válságot. A kormányfő ugyanis csak négy nappal az első jelentések után ismerte el, hogy részesedése volt egy a Bahama-szigeteken bejegyzett offshore vállalatban. A vádak hatására a miniszterelnök közzétette utolsó hat évének adóbevallásait.
A vitában felszólalt Jeremy Corbyn, az ellenzéki Munkáspárt vezetője, aki feltette a kérdést, érti-e Cameron az emberek felháborodását. Meg is válaszolta a kérdést: öt éve megszorításokat vezettek be az országban, ezért a britek igazságot, átláthatóságot akarnak. A munkáspárti vezető azzal is vádolta a londoni pénzügyminisztérium munkatársait, hogy tavaly azért lobbiztak Brüsszelben, ne hozzanak intézkedéseket az adóparadicsomok ellen.