futball;BL;Real Madrid;Wolfsburg;

2016-04-16 07:58:00

Fortuna a Reallal volt

Nem áll hadilábon a szerencsével a Real Madrid. A spanyol trónkövetelő a negyeddöntőben a lehetséges riválisok közül a leggyengébbnek tartott Wolfsburggal került össze, a fináléért pedig a Manchester Cityt kell felülmúlnia. A másik párharc szikrázóbbnak tűnik, a címvédő Barcelonát búcsúztató Atlético Madrid a Bayern Münchennel néz farkasszemet.

Mi sem természetesebb, ahogy halad előre a vetélkedés, egyre keményebb ellenfeleket kap a Bajnokok Ligája egyetlen állva maradt angol együttese. A Manchester City az egyenes kieséses szakaszban előbb legyűrte a Dinamo Kijevet, majd – nem kis meglepetésre – elbánt a francia PSG-vel is. Másfél hét múlva újabb nagyágyú, a legrangosabb európai serleget 11-szer is elhódítani igyekvő Real Madrid kezdi meg a párharcot az Etihad-stadionban. Nem tudni, az angolok melyik ellenfelet választották volna, ám abban biztosak lehetünk, hogy a Realnál hálásák a Lazio és az Inter korábbi szerb csillagának, a sorsolásnál segédkező Dejan Sztankovicsnak. Papíron ugyanis a City a mezőny leggyengébb alakulata, mint ahogy a madridiak egy körrel korábban is „belenyúltak a tutiba” a Wolfsburggal. Emilio Butragueno, a Real Madrid elöljárója persze óvatosságra intett…

„Ellenfelünk először jutott el az elődöntőig, nyilván hallatlanul motivált lesz, és különben is, rendkívül veszélyes együttes – magyarázta az egykori zseniális gólgyáros. – Emlékezhetünk rá, mi történt Wolfsburgban, még egyszer nem fordulhat elő, hogy kétgólos hátrányba kerüljünk a párharc első meccsén. Ami a szerencsét illeti, tavaly is azt mondogatták, Fortuna mellénk szegődött, amikor a Juventust kaptuk, végül az olaszok jutottak tovább…”

Azért az árulkodó adat, hogy Cristiano Ronaldo egymaga csaknem annyi gólt (16) szerzett ebben a BL-évadban, mint az eddigi tíz találkozón a teljes Manchester City (18). A Real Madrid zsinórban hatodszor van a négy között, ezzel beállította a Barcelona 2008 és 2013 között felállított csúcsát. Az elődöntő párharcainak első mérkőzéseit április 26–27-én, a visszavágókat május 3–4-én játsszák. A győztesek döntőbe jutnak – a finálénak május 28-án a milánói San Siro ad otthont. Egyébiránt azzal, hogy a két madridi együttes elkerülte egymást, van esély arra, hogy megismétlődjön a 2014-es finálé, akkor a lisszaboni döntőben hosszabbításban nyert 4-1-re a Real.

Az Atlético és a Bayern kétszer találkozott eddig egymással az európai kupákban, mindkettő az 1974-es BEK-döntő keretében esett, amikor az 1-1-es első találkozó után a megismételt meccsen az Uli Hoeness és Gerd Müller vezette Bayern 4-0-ra győzött a Heysel Stadionban. Robert Lewandowski, a müncheniek lengyel csatára – aki nyolc gólnál jár a most futó szezonban - a Twiterren reagált a sorsolásra: „Az Atlético megmutatta az erejét a Barcelona ellen. Maximális koncentrációra van szükségünk."

Érdekesség, hogy Josep Guardiola, a müncheniek szezon végén távozó vezetőedzője éppen a Manchester City kispadjára ül majd le, így annak is meg van az esélye, hogy a fináléban következő csapata ellen játsszon. Manuel Pellegrini, a története első BL-elődöntőjére készülő manchesteri együttes jelenlegi szakvezetője pedig korábbi klubjával találkozik az elődöntőben, a 2009-2010-es idényben ugyanis a Real Madridot irányította.

Jürgen Klopp csodát tett
Minden túlzás nélkül állíthatjuk, az Európa-liga történetének egyik legjobb meccsét vívta a Liverpool a Dortmund ellen a viadal negyeddöntőjének visszavágóján. Mivel az első meccs 1-1-gyel zárult, Jürgen Klopp angol együttese várhatta kedvezőbb helyzetből a találkozót. Csakhogy minden rosszul alakult a hazaiak szempontjából. Thomas Tuchel Dortmundja ugyanis 2-0-ra, majd 3-1-re is vezetett, így a Liverpool az 57. percben már három gólra volt a továbbjutástól. Aztán csoda történt az Anfield Roadon: Coutinho szépített, Sakho egyenlített, majd a 91. percben a horvát Lovren a győztes, ezzel együtt a továbbjutást érő gólt is megszerezte a hazaiaknak (4-3). A meccs után a közönség Jürgen Kloppot éltette. Mi a német tréner titka? Állítólag azt próbálja meg sulykolni játékosaiba, olyat vigyenek véghez, amiről az unokáiknak is mesélhetnek. Ez egy jellegzetesen ilyen meccs volt.