BL;Veszprém;férfi kézilabda;

2016-04-23 07:51:00

A Veszprém győzött Szkopjéban

Az MVM Veszprém három góllal nyert a macedón Vardar Szkopje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szombati, első mérkőzésén.

A jövő szombati, veszprémi visszavágón dől el, melyik csapat jut a május végi, kölni négyes döntőbe.

Férfi BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Vardar Szkopje (macedón)-MVM Veszprém 26-29 (9-12)

a Veszprém gólszerzői: Ilic 9, Palmarsson 7, Ugalde 5, Sulic 4, Nagy L. 2, Marguc 1, Sliskovic 1

A magyar bajnok és kupagyőztes az idény korábbi szakaszában háromszor találkozott a Szkopjéval, és a SEHA Ligában minden alkalommal hatalmas csatára kényszerült, igaz, egyszer sem kapott ki. November 10-én Veszprémben 24-24, március 8-án Szkopjéban 30-30, a sorozat április 3-i, varasdi döntőjében pedig 28-26 lett a végeredmény.
A kezdés pillanatától remek hangulat és nagy küzdelem jellemezte a találkozót, bár a macedón együttes rendkívül kemény védekezése, illetve Sterbik Árpád bravúros kapusteljesítménye nem tartott sokáig az első félidőben. A veszprémiek horvát hálóőre, Mirko Alilovic azonban végig kiválóan védett, ezt kihasználva a vendégcsapat 7-6-os hátrányt követően 12-7-re fordított.
Támadásban minden "műfajban" hatékonyak voltak a veszprémiek, ugyanis felállt védelem ellen, lerohanásból és hétméteresből is többször betaláltak.
A második félidőt is a Vardar kezdte jobban, 16-16-nál egyenlített, de ezúttal még gyorsabban reagáltak a vendégek, és remek védekezésüknek, illetve gyors, hatékony támadójátékuknak köszönhetően megint elhúztak öt góllal (18-23). A hajrát szorossá tette a macedón együttes, ám Nagy László első és második találatával, illetve Alilovic védéseivel három találatot megőrzött előnyéből a Veszprém.