Veszprém;negyeddöntő;győzelem;kézilabda Bajnokok Ligája;Vardar Szkopje;

Előnyben a Veszprém

Az Veszprém férfi kézilabdacsapata három góllal (29-26) nyert a macedón Vardar Szkopje otthonában a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A kezdés pillanatától remek hangulat és nagy küzdelem jellemezte a találkozót, bár a macedón együttes rendkívül kemény védekezése, illetve Sterbik Árpád bravúros kapusteljesítménye nem tartott sokáig az első félidőben. A veszprémiek horvát hálóőre, Mirko Alilovic azonban végig kiválóan védett, ezt kihasználva a vendégcsapat 7-6-os hátrányt követően 12-7-re fordított.

Támadásban minden "műfajban" hatékonyak voltak a veszprémiek, ugyanis felállt védelem ellen, lerohanásból és hétméteresből is többször betaláltak. A második félidőt is a Vardar kezdte jobban, 16-16-nál egyenlített, de ezúttal még gyorsabban reagáltak a vendégek, és remek védekezésüknek, illetve gyors, hatékony támadójátékuknak köszönhetően megint elhúztak öt góllal (18-23). A hajrát szorossá tette a macedón együttes, ám Nagy László első és második találatával, illetve Alilovic védéseivel három találatot megőrzött előnyéből a Veszprém.

„Gratulálok a Vardarnak a mai meccshez, fantasztikus volt ilyen hangulatban játszani, ez az egyik legjobb atmoszférájú aréna a Bajnokok Ligájában - fogalmazott a klub honlapján Cristian Ugalde, a bakonyiak balszélsője. - Nehéz meccs volt, de végül sikerült három góllal győznünk. Nem nyugodhatunk meg, hiszen ahogy ezen a meccsen is láthattuk, a három gól nagyon hamar ledolgozható.”

A visszavágót szombaton rendezik, akkor dől el, melyik csapat jut a május végi, kölni négyes döntőbe.