Gordon Ramsay: Gordon Ramsay főzőiskolája

"Szeretném megtanítani önöket jól főzni, és élvezni a saját főztjüket. Nem terhelem az olvasókat nehéz kihívásokkal és komplex fogásokkal, viszont megmutatom,

hogyan tud bárki ínycsiklandó ételeket az asztalra varázsolni, akár egészen kezdőként is. Egyszerűbben fogalmazva: megmutatom, hogyan lehetnek jobb szakácsok." (Gordon Ramsay)

A Gordon Ramsay főzőiskolája nélkülözhetetlen szakácskönyv mindazok számára, akik szeretnék örömüket lelni az otthoni főzésben.

A 120 fantasztikus, mégis érthető és egyszerű recept bármelyikének elkészítésével fejedelmi fogásokat varázsolhatunk az asztalra. Ráadásul mindebben a világ egyik legkiválóbb szakácsa lesz a segítségünkre.

Eszterhai Katalin: Akaratunk gyógyereje

Gyógyító ételek, lélekvidító történetek, hasznos tanácsok, hogy szemünk és lelkünk újra ragyogjon

"Aki kézbe veszi ezt a könyvet, egy varázsszőnyegen találja magát, és velem együtt utazik azon a felderítő, kacskaringós, érzelmi úton, amely nekem reményt adott és ad a gyógyulásra,

és bízom benne, hogy e kötet segít másoknak is megtapasztalni ezt a csodát.

Könyvem nem egy "főzzünk okosan" receptkönyv, hanem személyes élményekkel, történelmi tényekkel, napjaink kutatási eredményeivel, népi hiedelmekkel ízesített sok-sok ételmese.

Olyan ételek, fűszerek, italok, gombák, zöldségek, gyümölcsök a főszereplők, amelyek valamilyen formában hozzájárulhatnak látásunk javításához, szemünk gyógyulásához,

erősítik szervezetünk ellenálló képességét a betegségekkel szemben, és kifényesítik nemcsak a tekintetünket, de a lelkünket is.

Amíg a gyógyulásban reménykedünk, megpróbálunk megtenni érte mindent, a szokásosnál több időt szentelünk magunkra, így jobban megismerjük, kik vagyunk, és mi is a feladatunk ezen a világon." (a Szerző)

***

Nagymama legjobb süteményei - Klasszikus és jól bevált receptek

Bizonyára mindenki szívesen emlékszik vissza nagymamája mennyei süteményeire és a családi ünnepeket körbelengő édes varázslatra. A nagymamák pontosan tudják, hogy a szívhez a gyomron keresztül vezet az út, és hogy az ínycsiklandó süteményekkel nemcsak a gyerekek arcára lehet mosolyt csalni, hanem a felnőttek szívét is rabul lehet ejteni.

Ebben a nosztalgikus könyvben több mint 120 klasszikus és jól bevált recept található, köztük olyan örök kedvencekkel, mint például a morzsás sütemény, a sajttorta, a frankfurti koszorú, a Sacher-torta, a fonott kalács vagy a zabkeksz. Fedezzük fel újra a régi recepteket, és segítségükkel csaljunk mi is letörölhetetlen mosolyt szeretteink arcára!

(x)

Pellegrini nem tart Ronaldótól

2016.04.25. 11:37
Fotó: Getty Images
Hétvégén pihentette Zinédine Zidane, a Real Madrid trénere Cristiano Ronaldót.

A Real Madrid gólgyárosa kihagyta a Rayo Vallecano elleni szombati bajnokit, hírek szerint elővigyázatosságból, hiszen a Villarreal elleni hétközi, szerdai mérkőzés végén lebicegett a pályáról. Az akkori orvosi vizsgálat megállapította, nincs nagy baj, elfáradtak a portugál izmai, de a Manchester City ellen visszatérhet majd a pályára. Bár a szezon elején nem volt igazán jó formában, s Rafa Benítez edzősége idején láthatóan kedvetlenül futballozott, idei mérlege valóban önmagáért beszél, s azt igazolja, valóban nélkülözhetetlen személyiség: összességében 47 alkalommal volt eredményes, ebből 16-szor a Bajnokok Ligája 10 mérkőzésén. Némi túlzással akár Manchester City specialistának is nevezhetnénk, hiszen 2012-ben, amikor a Real Madrid a BL-ben egy csoportban szerepelt a manchesteriekkel, ő lőtte az angol együttes ellen 3-2-es Real Madrid győzelemmel zárult találkozón a győztes találatot.

Manuel Pellegrini, a Manchester City chilei trénerét azonban nem hatják meg ezek a valóban félelmetes számok. Mint mondta, amikor a Villarreal trénere volt, Ronaldo akkor sikerült megállítani a szélvészgyors portugált. „Jól ismertem a játékát még a Manchester Unitednél eltöltött éveiből. Összesen négyszer játszottunk ellenük a Bajnokok Ligájában, s minden alkalommal jól nélküli döntetlenre végeztünk. Ez azt jelzi, hogy a védekezésünk nem lehetett rossz” – fejtette ki a dél-amerikai szakember.

Mint mondta, nem is csak Ronaldóra kellett odafigyelniük, hiszen akkoriban a vörös ördögönél szerepelt Wayne Rooney, Ryan Giggs, Paul Scholes, valamint Ruud van Nistelrooy is. „Ronaldo remek játékos volt már akkor is, s mindössze 24 esztendősen hagyta el a Manchester Unitedet. Befutott a Real Madridnál is úgy, ahogy azt sejteni lehetett” – fogalmazott Pellegrini.

A Vasasnál az előny

2016.04.25. 07:57

Az utolsó fordulóban dől el a nagy kérdés, hogy a Vasas, vagy a Puskás Akadémia marad-e az NB I-ben. Egy biztos: a Békéscsaba a következő szezont a másodosztályban folytatja. Döntetlent hozott a Fradi-Újpest derbi, ami amolyan erőfelmérő volt a Magyar Kupa fináléja közeledtével.

Ahhoz képest, hogy a Puskás Akadémia egy meglehetősen furcsa mérkőzésen a hétközi fordulóban 1-0-ra verte az akkor még második helyen állt MTK-t, a kiesőjelölt Vasas otthonában 1-0-ra kikapott egy igazi hatpontos meccsen. Ez azt jelenti, hogy az utolsó fordulóban dől majd el a kiesés sorsa. De ne siessünk ennyire előre. Nem láthatott rossz meccset az Illovszky-stadionban a 3300 fős közönség. Az angyalföldiek hamar megszerezték a vezetést: a 7. percben egy szöglet után Korcsmár fejesét még a lécre tolta Pogacsics, a felcsútiak kapusa, a kipattanót azonban már nem hibázta el a hazaiak védője (1-0). Több helyzet is kialakult mindkét kapu előtt, a legnagyobb azonban a 40. percben maradt ki: a vendégek szabadrúgáshoz jutottak, s Zsótér lövése a baloldali kapufáról pattant ki. A 71. percben ismét a szerencse mentette meg a Vasast a góltól: Márkvárt beadása után Castillion csúsztatása pattant a lécre. A Vasas kitartóan védekezett, s megőrizte egygólos előnyét. „Szerencsénk is volt a Puskás két kapufájánál, de nekünk is voltak helyzeteink. Korcsmár Zsolt vezéregyénisége a csapatnak, nem könnyű az ő helyzete, hiszen vezérként kell futballoznia, ugyanakkor a súlyos sérülése után újra fel kell magát építenie. Nagyon jó úton jár, kiváló teljesítményt nyújtott” – értékelt a lefújás után Michael Oenning, a Vasas trénere.

Mivel a Békéscsaba 2-1-re kikapott a Honvéd otthonában, ezért a viharsarkiak helyzete már menthetetlen, hiszen ha nyernének is nem kis meglepetésre az utolsó fordulóban a Debrecen ellen, 29 pontjuk lenne, mivel azonban a Vasas több győzelmet aratott, mindenképpen az angyalföldiek mögé szorulnának. A Békéscsaba így már biztosan a másodosztályban folytatja.

A nagy kérdés tehát az, a Vasas vagy a Felcsút folytathatja-e az első vonalban. A sorsolás elvileg a Puskásnak kedvezőbb, hiszen az utolsó játéknapon otthon fogadja a Honvédot, a Vasast pedig az MTK látja vendégül.

Remek hangulatú derbit vívott a bajnok Ferencváros az Újpest ellen 11 ezer néző előtt. Mivel azonban a találkozónak nem volt igazi tétje, az inkább csak bemelegítés volt a kupadöntőre. Az Újpest már 2-0-ra vezetett a Groupama Arénában Andric, illetve Lencse góljával, de a szünet előtt Varga szépített, majd az 53. percben Leandro egyenlített. 2-2 is maradt a vége. „Ebben a meccsben minden benne volt, amit egy ilyen meccs tartogathat: gyors játék és gólok. A második félidőben szenvedélyesen, lendülettel játszottunk, megnyertük a párharcok nagy részét, benne volt a harmadik gól is. Az, hogy két gólos hátrányból egyenlítettünk a derbin, mutatja a mentális erőnket” – értékelt a hazaiak trénere, Thomas Doll.