A párt ügyvezető alelnöke közleményében önleleplezőnek nevezi, hogy hat év kormányzás után a kormányzat akkor akarja az egészségügyet a költségvetés nyertesévé nyilvánítani, miután "tönkretették az orvosokat, az ápolókat és a betegeke".
Molnár Csaba úgy fogalmaz: a most kínált magasabb összeg nagyjából a kórházak újratermelődő adósságára elég, fejlesztésre, reformra, béremelésre, műtéti várólisták csökkentésére alkalmatlan. 5-600 milliárd forint hiányzik csak az egészségügy költségvetéséből, és amit ígérnek, az köszönőviszonyban sincs a jogosan megfogalmazott igényekkel - jelenti ki az EP-képviselő.
A politikus azt írta, hogy a DK szerint "marad a lopás, mint a költségvetés alapja". A nyugdíjasokat megalázták, a fiatalok számára semmilyen új esély nem kínálkozik, amely miatt megfontolják az itthon maradást, ami pedig az oktatást illeti, az ígért többletforrás arra sem elég, hogy a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) tavalyi adósságát kifizessék - fogalmaz.
A DK a részletes vitában sem vesz részt, és módosító indítványokat sem nyújt be, mert az Orbán-kormány egész gazdaság- és társadalompolitikája súlyosan elhibázottnak tartják - közli Molnár Csaba.
A jövő évi büdzsé tervezetét Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter kedden a Parlamentben nyújtotta át Gulyás Gergelynek, az Országgyűlés alelnökének. A miniszter a benyújtás előtt azt mondta, hogy a jövő évi büdzsében minden szakterület számára többletforrást biztosítana a kormány az idei évhez képest.
A tárcavezető ismertette: oktatásra 270 milliárd, egészségügyre 167 milliárd, tb- és jóléti kiadásokra 155 milliárd, kultúrára 66 milliárd többletforrást tartalmaz a javaslat. A rendvédelem 114, az önkormányzatok 5 milliárd, az igazságügy 26 milliárd, a külügy 10 milliárd többletforrásra számíthat. Ha az Országgyűlés elfogadja a javaslatot, a honvédelem az ideinél 51 milliárd forinttal nagyobb büdzséből működhet jövőre - tette hozzá.