jelölések;Richter Gedeon Nyrt;Aranyanyu Díj;Rácz Zsuzsa;

Eddig 37 nőt díjaztak

- Siker lett a Richter Aranyanyu Díj

Június 5-ig lehet jelölni a Richter Aranyanyu Díjra az orvosnőket, pedagógusokat, egészségügyi szakdolgozókat és szociális területen dolgozó nőket. Az idén hatéves díj azokat a nőket ismeri el és mutatja be a nagyközönségnek, akiknek a munkája bár nélkülözhetetlen a társadalom számára, mégis a háttérben csekély anyagi és erkölcsi elismerés mellett teszik a dolgukat. Ez az egyetlen olyan hazai kezdeményezés, amely azért jött létre, hogy támogassa a nők önbecsülésének és társadalmi megbecsülésének növelését. Az alapítók: a Richter Gedeon Nyrt. és Rácz Zsuzsa író.

A Richter Aranyanyu Díj az elmúlt öt évében igazi sikertörténet lett: eddig 37 nőt díjazott. Az elmúlt öt évben olyan, sokszor tabuként kezelt fontos területek is figyelmet kaptak a kezdeményezés által, mint a gyermekpszichiátria, a gyermekvédelem, a kórházpedagógia, a koraszülött-ellátás csakúgy, mint a magyarországi romák helyzete vagy éppen a droghelyzet.

Tavaly az alapítók új kategóriát hoztak létre, így a szociális területen dolgozó nőket is díjazták. Ezáltal sikerült ráirányítani a figyelmet azokra is, akiknek munkájára egyre nagyobb szüksége van a társadalomnak, akik a védelemre szoruló gyermekekkel és felnőttekkel, idősekkel, fogyatékos emberekkel, hajléktalanokkal, kirekesztettekkel vagy éppen a szegénységben élőkkel foglalkoznak.

Személyes történetben kell bemutatni a jelölni kívánt orvosnőt, pedagógust, egészségügyi szakdolgozót illetve a szociális területen dolgozó jelöltet. A maximum 1500 karakteres írásban meg kell jelennie a jelölt elhivatottságának, odaadó személyiségének, egyediségének és annak, hogy miért tartja érdemesnek őt jelölője a díjra. A zsűri által kiválasztott döntősökről kisfilm készül, majd a nagyközönség internetes szavazással dönthet arról, hogy kik legyenek a közönség díjazottjai.

A díjhoz idén csatlakozott műsorvezetőként Jakupcsek Gabriella, aki az elmúlt években többször foglalkozott műsoraiban az Aranyanyukkal, segítve ezzel, hogy még többen megismerjék a kezdeményezést, a díjazott nőket és munkájukat. Az ünnepélyes díjátadót novemberben tartják.

A Digitális Témahét alkalmából 11 tanóra alatt készítették el az olimpiák történelmét feldolgozó weboldalt a Hipersuli programban részt vevő Bálint Márton Iskola diákjai. Képregényt terveztek, kisfilmet forgattak, prezit gyártottak, hogy igazi tudásbázist alakítsanak ki a világméretű sporteseményre készülve. A témahéten az internetbiztonság is szóba került, erről a Telenor munkatársai tartottak előadást országszerte a gyerekeknek.