közgyűlés;Magyar Olimpiai Bizottság;

- Stabil a MOB pénzügyi helyzete

A 2015-ös szakmai beszámolót, a könyvvizsgálói, illetve felügyelőbizottsági jelentést, valamint a 2018-as pjongcsangi téli olimpia felkészülés irányelveit és az idei, lillehammeri téli ifjúsági játékokról készült beszámolót is egyhangúlag elfogadta a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) közgyűlése tegnap.

Elhangzott, hogy a MOB vagyoni és pénzügyi helyzete stabil, eszközeinek és forrásainak 2015-ös mérlegösszege 4,457 284 milliárd forint, az alaptevékenységéből származó mérleg szerinti eredménye 45 632 000, a vállalkozási tevékenységből származó eredménye pedig 9 101 000 forint volt.

A 10 órára összehívott közgyűlés nem volt határozatképes, így Borkai Zsolt elnök egy órával későbbre újra összehívta, s akkor már létszámtól függetlenül tudott döntéseket hozni a tagság. A hivatalos részen 82 MOB-tag volt jelen. Borkai Zsolt az első napirendi pont előtt jelezte: a következő alkalommal elő fogja terjeszteni, hogy aki kétszer egymás után nem jelenik meg közgyűlésen, az automatikusan elveszti tagságát. A határozathozatalok után elhangzott, hogy a riói olimpiai csapat ünnepélyes fogadalomtétele július 7-én lesz a Művészetek Palotájában.

A közgyűlés hivatalos része előtt köszöntötte a megjelenteket Valter Pecly Moreira, Brazília budapesti nagykövete. „Az egész világ tisztában van a magyar olimpiai csapat fontosságával, teljesítményével” - mondta, hozzátéve, hogy Magyarországon jelentős múltra tekint vissza az olimpiai hagyomány, egyúttal emlékeztetett rá, hogy legutóbb, Londonban kilencedik volt az éremtáblán a magyar csapat. A nagykövet végezetül „ajándékkal” lepte meg a közgyűlést. Arra kérte a jelenlévőket, hogy képzeljék el: jövő év szeptemberében vannak, Limában, s egy hasonló teremben a ceremóniamester egy olyan borítékot tart a kezében, mint most ő, amely a 2024-es olimpia rendezőjének a nevét tartalmazza. Kivár egy kicsit, felbontja - mint ahogy ő is tette -, majd megmutatja a benne lévő lapot, amelyen Budapest neve olvasható.

Március vége óta tart az a megmozdulás Párizsban, a Köztársaság téren, amelyen sokan az életszínvonal javításáért, munkalehetőségekért, illetve a munka törvénykönyvének tervezett módosítása ellen tiltakoznak. A megmozdulás még kínosabb helyzetbe hozza a túléléséért küzdő Francois Hollande köztársasági elnököt.