Bundesliga;Bayern München;Pep Guardiola;Borussia Mönchengladbach;

2016-05-02 07:55:00

Elmaradt a müncheni bajnokavatás

Elrontotta a Bayern München tervezett bajnoki ünneplését a Borussia Mönchengladbach. Amennyiben nyert volna Pep Guardiola együttese a bajnokság 32. fordulójában, úgy megszerezte volna 26., sorban pedig negyedik bajnoki címét. Azért is lett volna szép a győzelem, mert a katalán tréner 100. alkalommal ült a bajor klub kispadján.

Guardiola több helyen is változtatott, ami nem is csoda, hiszen a müncheniek az év egyik legfontosabb meccsére, az Atlético Madrid elleni Bajnokok Ligája visszavágójára készülnek, s mivel az első meccsen az elsőrangúan védekező spanyol alakulat 1-0-ra nyert, ezért a második találkozóra valóban a legjobb formában lévő játékosokra lesz szükség. Jellemző, hogy Javi Martinez és Franck Ribéry még csak a keretben sem kapott helyet, Robert Lewandowski, Thiago Alcantara, Douglas Costa, Philipp Lahm, Arturo Vidal és David Alaba pedig csak a kispadon ücsörgött.

A müncheniek a szokásos 3-4-3-s formációban léptek pályára, a középhátvéd pedig az a Jerome Boateng volt, aki izomsérülése után 99 nappal térhetett vissza a kezdőbe. Kezdetben látszott rajta a kihagyás, nem igazán találta a helyét, de ahogy telt-múlt az idő, egyre jobb formába lendült. Összesen 68 percet töltött a pályán, ekkor váltotta őt az osztrák válogatott Alaba.

Thomas Müller, aki sokak meglepetésére csak kispados volt a madridi találkozón, ezúttal a kezdőben kapott helyet, s az első félidőben máris igazolta klasszisát: Joshua Kimmich szögletét fejelte a hálóba. A német válogatott erőssége 20. szezonbéli találatát megszerezve ünnepi hangulatot varázsolt a Bayern stadionjába, az Allianz Arenába. Ekkor még a 75 ezer néző közül alighanem senki sem tudta elképzelni azt, hogy nem tudja bezsebelni a három pontot a hazai együttes. A második félidő második felében is Müllerről szólt a meccs, aki a 33., majd a 45. percben távoli lövéssel veszélyeztetett. Feltűnő volt azonban a Bayern passzivitása, s az, hogy a Gladbach távolról sem játszott alárendelt szerepet.

Kevés volt a történés, így a szurkolók különféle dalokkal szórakoztatták magukat, gyakran énekelték azt, hogy kedvenceik hódítják majd el a BL trófeáját. A pályán azonban egyre többször veszélyeztetett a vendégegyüttes. A 69. percben André Hahn kis híján egyenlített egy szöglet után, három perccel később azonban már a szerencse sem mentette meg Hahn góljától a hazaiakat. Az 1-1 azt jelenti, hogy egy hetet még mindenképpen várni kell a bajnokavatással, mert a második helyezett Borussia Dortmund 5-1-re valósággal megalázta a tavalyi ezüstérmes Wolfsburgot. Ettől függetlenül pillanatnyi kétségünk sem lehet afelől, hogy a Bayern megszerzi majd az aranyérmet. Hátralévő két meccsén először idegenben lép fel a szintén bajorországi Ingolstadt pályáján, majd otthon fogadja a már kiesett Hannovert, Szalai Ádám csapatát.

A Dortmund szárnyal, mégsem tökéletes a hangulat az iparvárosban a klub ikonjának számító Mats Hummels távozása miatt, aki ráadásul épp a nagy rivális Bayern mezét húzhatja magára a következő szezontól. Amikor a Wolfsburg elleni meccs előtt felolvasták a pályára lépők névsorát, Hummels említésekor felharsant a füttyszó a lelátóról. Biztosan indulhat majd a BL-ben jövőre a Bayer Leverkusen, amely épp Dárdai Pál együttesét, a Hertha BSC-t verte 2-1-re. A végeredmény már a 21. percben kialakult: Brandt és Bender révén 2-0-ra elhúztak a gyógyszergyáriak, ám pár percre rá Ibisevic szépített. A Hertha egy pontot gyűjtött utolsó öt meccsén, s matematikailag még mindig nem biztos, hogy jövőre indulhat-e majd nemzetközi kupában. Dárdai a meccs után azt közölte, jól játszottak, s rászolgáltak volna az egy pontra. Hozzátette, a tavaszi szezon nem úgy sikerült, mint az őszi. 2-1-re nyert a kiesés ellen harcoló Frankfurt Darmstadban. A második találatnál, amelyet Aigner ért el, Huszti Szabolcs adta a gólpasszt.

Bundesliga, 32. forduló. Bayern München-Mönchengladbach 1-1, Borussia Dortmund-Wolfsburg 5-1, Darmstadt-Frankfurt 1-2, Hoffenheim-Ingolstadt 2-1, Hannover-Schalke 04 1-3, Mainz-Hamburger SV 0-0, Leverkusen-Hertha BSC 2-1, Augsburg-Köln 0-0.

Az élcsoport: 1. Bayern München 82 pont, 2. Dortmund 77, 3. Leverkusen 57.