kézilabda;BL;nők;

2016-05-08 22:30:00

Győriek drámája

Büntetőkkel vesztette el a Győr női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája, miután a döntőben a hosszabbítás után 25-25-re végződött a találkozó a CSM Bucuresti csapata ellen. Ezzel a BL újonca hódította el a trófeát, s a Győrnek nem sikerült megszereznie harmadik BL diadalát.

Tarolt a sör

A kétnapos Final Four alatt összesen több mint 4000 liter sör fogyott. A folyékony kenyér mellett a pattogatott kukorica is slágertermék volt. Nem is nagyon lehetett látni olyan drukkert, akinek a kezében ne lett volna egy kis ropogtatnivaló. Az árak aránylag barátiak voltak, ahhoz képest mekkora sporteseményről volt szó. Egy korsó Soporoni 600 forintba került. Összehasonlításképp: a szombati Újpest-Ferencváros labdarúgó Magyar Kupa döntőn 495 forintért adták a sört.

„Hajrá Győri ETO! Hajrá Győri ETO!” - zúgott a Papp László Budapest Sportaréna környéke szombat este, miután a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata szoros csatában 21-20-ra legyőzte a címvédő Buducnost Podgorica, ezzel 2014 után ismét bejutott a Bajnokok Ligája fináléjába. A lelkesedés és a buzdítás csak fokozódott vasárnapra, a parkolók már a döntő előtt négy órával megteltek, zöld-fehérbe borult a Papp László környéke, mindenki a Rába-partiak sikerét várta.

„Természetesen győri győzelmet várok” - mondta lapunknak egy szurkoló, aki hozzátette: reméli nem kell majd annyira izgulnia, mint a Buducnost elleni találkozón.

Óriási show keretében kezdődött a finálé. A Papp László Budapest Sportaréna zsúfolásig telt. Zúgott a „Hajrá Győr” tízezer szurkoló torkából. Mindkét csapat remek védekezéssel nyitott, aztán a negyedik percben Heidi Löke törte meg a gólcsendet, s szerzett vezetést a Rába-partiaknak, ám az öröm nem tartott sokáig, hamar egyenlíteni tudott a Bukarest. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első félidő felérnél egy góllal (5-4) vezetett a magyar együttes, amelyben a norvégok domináltak. Grimsbö a kapuban parádézott, Heidi Löke pedig ontotta a gólokat, a nyolc találatból négyet a beálló szerzett. Az utolsó tíz percet kétgólos győri vezetéssel kezdték a csapatok, ám ez az előny hamar elolvadt és döntetlen volt az állás, sőt időn túli hetessel román vezetéssel (13-12) ért véget az első félidő.

Eredmények

A 3. helyért

Buducnost Podgorica-Vardar Szkopje 28-30

A döntő

Győri Audi ETO KC-CSM Bucuresti 25-25 (Hosszabbítás után, a büntetőpárbajt a románok nyerték 4-2-re)

A folytatás nem kezdődött jól számunkra, a Bukarest ugyanis két gólra elhúzott. Érezték is a szurkolók, hogy elkél a biztatás a csapatnak. A „Hajrá Győr!, Hajrá Győr!” meg is tette hatását, s ismét döntetlen volt az állás, sőt Amorim két találatának köszönhetően hét perc játék után a magyarok vezettek, ám meglépni nem tudtak, s a második félidő felére újra a Bukarestnél volt az előny.

A hajrára nagyobb fokozatra kapcsoltak a hazaiak, s már úgy tűnt, sikerül nyerniük, ám az utolsó pillanatokban 22-22-re egyenlített a román csapat, így következett a hosszabbítás. Ennek első felvonásában 24-22-re elhúztak a győriek, de nem tudták megtartani az előnyt, így 25-25-öt mutatott az eredményjelző a hosszabbítás után. Következtek a büntetők, amelyben a bukarestiek kapusa megbabonázta a győrieket, s két büntetőjüket is kivédte, így a románok ünnepelhettek.

A Vardaré a bronzérem

A macedón Vardar Szkopje 30-28-ra legyőzte a montenegrói Buducnost Podgoricát a női kézilabda Bajnokok Ligája bronzmérkőzésén, ezzel a 2015-ös győztes „csak” a negyedik helyen zárta a legrangosabb európai kupasorozatot. A mérkőzést a Vardar kezdte jobban, s hét perc elteltével már négy góllal (5-1) vezetett. Jött is az időkérés Dragan Adzictől, a Buducnost vezetőedzőjétől. A kényszerszünet jót tett a montenegrói lányoknak, s a félidő felére egy gólra (8-7) felzárkoztak. A folytatásban kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, ám a hajrá a podgoricaiaknak kedvezett, így 16-14-es vezetéssel vonulhattak szünetre. A második játékrész elején hamar elolvadt a címvédő előnye, és ismét döntetlenre állt a találkozó. Majd újra a Buducnost percei következtek, s 17-17-ről 20-17-re módosult az állás. Küzdött a Vardar becsülettel, s hat perccel a vége előtt ismét előnyben voltak (27-26) a macedónok. A hajrára már nem engedett ki a tavalyi bronzérmes, s idén is harmadik helyen zárta a sorozatot.