Győri Audi ETO;női kézilabda Bajnokok Ligája;Ambros Martín;Orbán Adrienn;

FOTÓK: SZALMÁS PÉTER, TÓTH GERGŐ

- Orbán: higgadtabb játék kellett volna

Drámai csatában, hétméteresekkel szenvedett vereséget a Győr női kézilabdacsapata a CSM Bucuresti ellen a Bajnokok Ligája döntőjében, melynek helyszíne a Papp László Budapest Sportaréna volt. A mérkőzés után több Rába-parti lány – köztük a csapatkapitány Görbicz Anita és a következő szezonban a Ferencvároshoz szerződő Kovacsics Anikó – a könnyeivel küszködött. A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK.

Síri csendbe borult a Papp László Budapest Sportaréna a női kézilabda Bajnokok Ligája döntője után. A majd’ másfél óráig hangosan buzdító tízezres magyar tábort sokként érte: büntetők után 29-26-os vereséget szenvedett a Győr a román CSM Bucurestitől, így 2009 és 2012 után ismét ezüstéremmel zárta a legrangosabb európai kupasorozatot.

„Mindenki százszázalékos teljesítményt nyújtott a pályán, de a Bukarest is kitett magáért, mindig visszahozták a mérkőzést – fogalmazott a Népszavának Orbán Adrienn, a Győr jobbszélsője. – Talán higgadtabban kellett volna játszanunk, jobban összpontosítani a találkozón, de senkire nem lehet panasz, mert úgy gondolom, tudásunk legjavát nyújtottuk, sajnos, ez most 'csak' ezüstérmet ért.” A kétszeres BL-győztes hozzátette: a hétméteresek előtt Ambros Martín vezetőedző annyit mondott a játékosoknak, hogy mindenki teljes önbizalommal álljon a büntetőkhöz, s élvezzék a párharcnak ezt a részét is. „Szeretnék gratulálni a szurkolóknak, ugyanis fantasztikus hangulatot teremtettek, s nagyon sajnáljuk, hogy nem sikerült aranyéremmel meghálálnunk a buzdítást” – zárta Orbán.

A győriek spanyol mestere a mérkőzés után elmondta, elismerést érdemelnek a lányok, mert óriásit küzdöttek. „Nagyon nehéz feldolgozni, hogy harmadszorra sem sikerült megnyerni a BL-t, hiszen gyakorlatilag nem veszítettünk meccset a Final Fourban, még csak hosszabbítás után sem. A fájdalmas vég ellenére büszkének kell lennünk a lányokra, mert nagyon magas színvonalon teljesítettek” – nyilatkozta Ambros Martín. – Igen, sok energiát veszítettünk az elődöntőben, túl sokat vett ki az a meccs belőlünk. Megvolt a hit, megvolt az akarás, de voltak momentumok, amikor hiányzott az erő. De ilyen a sport, ilyen a kézilabda, el kell fogadnunk, hogy néha, amikor maximális erőbedobással játszunk, van egy ellenfél, amely ugyanígy tesz, és adott pillanatokban meghozott döntések, apróságok a végén számukra győzelmet, nekünk pedig vereséget eredményeznek.”

A CSM Bucurestinek a mostani volt az első Bajnokok Ligája-idénye, eddig a tavalyi és az idei bajnoki címe volt a legnagyobb sikere, illetve az, hogy a 2011/12-es szezonban bejutott az EHF Kupa legjobb 16 csapata közé. „Két hétig fogok aludni, ha véget ér ez a szezon június ötödike környékén – mondta Kim Rasmussen, a BL-győztes csapat vezetőedzője. – El sem lehet képzelni, mekkora munka volt egy ilyen atmoszférát, hozzáállást előidézni a csapatnál, hogy ilyen együttesekkel, ilyen hangulatban is felvegyük a küzdelmet. Néha persze kell egy kis szerencse, hogy működjön mindaz, amit kitaláltunk. Nagyon boldog vagyok, jó ez a nehéz valami a nyakamban, ami az aranyérem.”

Az ETO-nak ez volt a tizedik döntője a nemzetközi porondon, az EHF Kupában négyszer (1999, 2002, 2004, 2005), a KEK-ben egyszer (2006), a Bajnokok Ligájában immár harmadszor (2009, 2012, 2016) lettek ezüstérmesek, míg kétszer (2013, 2014) megnyerték a legrangosabb európai kupasorozatot.

 A final four legjei
A négyes döntő legértékesebb játékosa (MVP): Jelena Grubisic (CSM Bucuresti)
A góllövőlista
1. Isabelle Gulldén (svéd, CSM Bucuresti), 108 gól
2. Jekatyerina Iljina (orosz, Rosztov-Don), 97
3. Cristina Neagu (román, Buducsnoszt Podgorica), 94
A legeredményesebb győri játékos a norvég beálló, Heidi Löke lett 69 találattal, míg a másik magyar klubnál, a Ferencvárosnál a spanyol átlövő, Nerea Pena lőtte a legtöbb (63) gólt.

Az utóbbi évek közszolgálati híradóitól egyre gyakrabban lett déja vu érzésem. Gyermekkori, ifjúkori mindennapok jutottak eszembe, amikor esténként megtudhattuk, hogy az ország jobban teljesít és nyilván még jobban fog teljesíteni. Minden ellenkező híresztelés pedig aljas rágalom, amelyet a Románia szuverenitására törő ellenséges hatalmak a szolgálatukban álló karvalytőke segítségével követnek el. A felcsúti Puskás Akadémia kiesése az NB 1-ből azonban megnyugtatott – nincs vész, Ceausescu Scornicestijével ilyen gyalázat soha nem történhetett volna meg.