Győri Audi ETO;női kézilabda Bajnokok Ligája;Ambros Martín;Orbán Adrienn;

Orbán: higgadtabb játék kellett volna

Drámai csatában, hétméteresekkel szenvedett vereséget a Győr női kézilabdacsapata a CSM Bucuresti ellen a Bajnokok Ligája döntőjében, melynek helyszíne a Papp László Budapest Sportaréna volt. A mérkőzés után több Rába-parti lány – köztük a csapatkapitány Görbicz Anita és a következő szezonban a Ferencvároshoz szerződő Kovacsics Anikó – a könnyeivel küszködött. A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK.

Síri csendbe borult a Papp László Budapest Sportaréna a női kézilabda Bajnokok Ligája döntője után. A majd’ másfél óráig hangosan buzdító tízezres magyar tábort sokként érte: büntetők után 29-26-os vereséget szenvedett a Győr a román CSM Bucurestitől, így 2009 és 2012 után ismét ezüstéremmel zárta a legrangosabb európai kupasorozatot.

„Mindenki százszázalékos teljesítményt nyújtott a pályán, de a Bukarest is kitett magáért, mindig visszahozták a mérkőzést – fogalmazott a Népszavának Orbán Adrienn, a Győr jobbszélsője. – Talán higgadtabban kellett volna játszanunk, jobban összpontosítani a találkozón, de senkire nem lehet panasz, mert úgy gondolom, tudásunk legjavát nyújtottuk, sajnos, ez most 'csak' ezüstérmet ért.” A kétszeres BL-győztes hozzátette: a hétméteresek előtt Ambros Martín vezetőedző annyit mondott a játékosoknak, hogy mindenki teljes önbizalommal álljon a büntetőkhöz, s élvezzék a párharcnak ezt a részét is. „Szeretnék gratulálni a szurkolóknak, ugyanis fantasztikus hangulatot teremtettek, s nagyon sajnáljuk, hogy nem sikerült aranyéremmel meghálálnunk a buzdítást” – zárta Orbán.

A győriek spanyol mestere a mérkőzés után elmondta, elismerést érdemelnek a lányok, mert óriásit küzdöttek. „Nagyon nehéz feldolgozni, hogy harmadszorra sem sikerült megnyerni a BL-t, hiszen gyakorlatilag nem veszítettünk meccset a Final Fourban, még csak hosszabbítás után sem. A fájdalmas vég ellenére büszkének kell lennünk a lányokra, mert nagyon magas színvonalon teljesítettek” – nyilatkozta Ambros Martín. – Igen, sok energiát veszítettünk az elődöntőben, túl sokat vett ki az a meccs belőlünk. Megvolt a hit, megvolt az akarás, de voltak momentumok, amikor hiányzott az erő. De ilyen a sport, ilyen a kézilabda, el kell fogadnunk, hogy néha, amikor maximális erőbedobással játszunk, van egy ellenfél, amely ugyanígy tesz, és adott pillanatokban meghozott döntések, apróságok a végén számukra győzelmet, nekünk pedig vereséget eredményeznek.”

A CSM Bucurestinek a mostani volt az első Bajnokok Ligája-idénye, eddig a tavalyi és az idei bajnoki címe volt a legnagyobb sikere, illetve az, hogy a 2011/12-es szezonban bejutott az EHF Kupa legjobb 16 csapata közé. „Két hétig fogok aludni, ha véget ér ez a szezon június ötödike környékén – mondta Kim Rasmussen, a BL-győztes csapat vezetőedzője. – El sem lehet képzelni, mekkora munka volt egy ilyen atmoszférát, hozzáállást előidézni a csapatnál, hogy ilyen együttesekkel, ilyen hangulatban is felvegyük a küzdelmet. Néha persze kell egy kis szerencse, hogy működjön mindaz, amit kitaláltunk. Nagyon boldog vagyok, jó ez a nehéz valami a nyakamban, ami az aranyérem.”

Az ETO-nak ez volt a tizedik döntője a nemzetközi porondon, az EHF Kupában négyszer (1999, 2002, 2004, 2005), a KEK-ben egyszer (2006), a Bajnokok Ligájában immár harmadszor (2009, 2012, 2016) lettek ezüstérmesek, míg kétszer (2013, 2014) megnyerték a legrangosabb európai kupasorozatot.

 A final four legjei
A négyes döntő legértékesebb játékosa (MVP): Jelena Grubisic (CSM Bucuresti)
A góllövőlista
1. Isabelle Gulldén (svéd, CSM Bucuresti), 108 gól
2. Jekatyerina Iljina (orosz, Rosztov-Don), 97
3. Cristina Neagu (román, Buducsnoszt Podgorica), 94
A legeredményesebb győri játékos a norvég beálló, Heidi Löke lett 69 találattal, míg a másik magyar klubnál, a Ferencvárosnál a spanyol átlövő, Nerea Pena lőtte a legtöbb (63) gólt.