A legutóbbi, lengyel-ukrán közös rendezésű tornán volt a legtöbb szurkoló, ám ez a rekord hamarosan a múlté lesz, mivel 16-ról 24 csapatosra bővítették a kontinensviadal mezőnyét, melynek következtében a mérkőzések száma 31-ről 51-re emelkedik. Az 1996-os, angliai Eb óta – amelyen először versengett 16 csapat – mindegyik kontinenstorna több mint egymilliós össznézőszámot hozott.
A kontinenstornák történetében eddig egyszer fordult elő, hogy megvédte címét egy ország válogatottja: ezt a bravúrt éppen legutóbb Spanyolország csapata hajtotta végre a 2012-es tornán. Eddig háromszor fordult elő, hogy a rendező ország válogatottja megnyerte a tornát, legutóbb 1984-ben az éppen most is rendező Franciaország diadalmaskodott. Érdekesség, hogy az Eb-k történetének legeredményesebb csapata, Németország 1988-ban az otthoni Eb elődöntőjében úgy kapott ki a későbbi győztes Hollandiától, hogy az a hajrában fordított Ronald Koeman és Marco van Basten góljával.
A rendező ország válogatottja eddig ötször esett ki a csoportküzdelmek során: Belgium 2000-ben, míg nyolc éve Svájc és Ausztria, legutóbb pedig Lengyelország és Ukrajna is búcsúzott az első szakasz során. Németország sorozatban tizenkettedik alkalommal jutott ki a kontinensviadalra, ezzel vezeti a nemzetek versenyét. A mostani tornán öt újonc szerepel majd Albánia, Izland, Észak-Írország, Szlovákia és Wales révén. A magyar válogatottnak az idei mindössze a harmadik Eb-fellépése lesz: ezt megelőzően 1972-ben és 1964-ben bizonyíthatott, ezzel csak a 19. a sorban.
A Henri Delaunay-kupát emelhetik magasba a július 10-i döntő után a győztes válogatott játékosai. Nyolc évvel ezelőtt új serleg készült, amelyet az akkori csoportsorsolás alkalmával mutatott be hivatalosan az UEFA. A trófeát a londoni Asprey ékszerésze készítette 30 700 euróért, azaz jelenlegi árfolyamon számolva 9,7 millió forintért.