versenyfutás;City-MU;

Louis van Gaal - Fotó: Paul Gilham/Getty Images

- City-MU versenyfutás

A Manchester City vezetőedzőjeként utolsó mérkőzésére készülő Manuel Pellegrini, valamint holland kollégája, a Manchester Unitedet irányító Louis van Gaal lesz a főszereplője az angol labdarúgó-bajnokság vasárnapi 38., utolsó fordulójának.

A városi riválisok egymással versengenek a negyedik helyért, amely indulási jogot jelent a Bajnokok Ligája selejtezőjében. A Premier League történetének egyik legérdekesebb idényéből - amelynek során a Leicester City nyerte a bajnoki címet - ez az egyik, még megválaszolatlanul maradt kérdés, miközben a második és harmadik hely sorsa a két ősi rivális észak-londoni csapat, a Tottenham és az Arsenal között dől el.

Pellegrinit a nyáron a katalán Josep Guardiola váltja a City kispadján, s ha a chilei szakvezető vasárnap nem tudja győzelemre vezetni tanítványait a Swansea City vendégeként, akkor könnyen előfordulhat, hogy a spanyol sztáredzőnek a következő idényben csupán az Európa-liga-meccsek jelentik majd a nemzetközi kupaszereplést. A Citynek azonban egy pont is elég ahhoz, hogy a United már ne érhessen oda a negyedik helyre akkor sem, ha hazai pályán legyőzi a Bournemouth-t. Az MU az elmúlt három idényt tekintve másodszor maradhat le a BL-ről.

Premier League, 38., utolsó forduló

Vasárnap: Arsenal-Aston Villa, Chelsea-Leicester City, Everton-Norwich City, Manchester United-Bournemouth, Newcastle United-Tottenham, Southampton-Crystal Palace, Stoke City-West Ham United, Swansea City-Manchester City, Watford-Sunderland, West Bromwich Albion-Liverpool.

Valamennyi mérkőzés 16.00 órakor kezdődik, a legfontosabb eseményeket a Digisport1 közvetíti. Az élcsoport: 1. Leicester 80 pont, 2. Tottenham 70, 3. Arsenal 68.

Moszkva tiltakozása közepette helyezték üzembe csütörtökön a dél-romániai Deveselun a NATO keretében megvalósult amerikai rakétapajzsot. Pénteken máris megkezdődtek a lengyelországi bázis kiépítési munkálatai. Oroszországnak nyilván az nem tetszik, hogy az Egyesült Államok lépéselőnybe kerülne egy esetleges atomháború esetén az Európába telepített rakétaelfogó rendszer révén. A pajzs nem Oroszország ellen irányul, de mivel ezt a Kremlben másképpen gondolják, nem csak előnyt hoz a térségnek.