Euroliga;Hanga Ádám;férfi kosárlabda;

2016-05-15 21:25:00

Hangáék a negyedik helyen végeztek

A Hanga Ádámmal felálló spanyol Laboral Kutxa Vitoria negyedik lett a férfi kosárlabda Euroliga berlini négyes döntőjében, mivel a vasárnapi bronzmérkőzésen tíz ponttal kikapott az orosz Lokomotiv Kubany Krasznodartól.

Eredmény:
bronzmérkőzés:
Lokomotiv Kubany Krasznodar (orosz)-Laboral Kutxa Vitoria (spanyol) 85-75 (20-16, 13-17, 21-8, 24-22)

Magyar részről tíz év után szerepelt kosaras az Euroliga végjátékában: Dávid Kornél a 2005-ös moszkvai Final Fourban ezüst-, egy évvel később, Prágában pedig bronzérmet szerzett ugyancsak a vitoriai együttessel, melyet akkor Tau Ceramicának hívtak.

A berlini Mercedes-Benz Arenában a pénteki elődöntőben a Laboral hosszabbítás után 88-77-re kikapott a török Fenerbahcétól, Hanga 42 perc alatt - az egész mezőnyben a legtöbbet játszva - 10 ponttal és 5 lepattanóval zárt. A másik ágon a CSZKA Moszkva 88-81-re verte a Lokomotivot.

A bronzmeccsen a baszkok hamar 10-4-re elhúztak, ám a folytatásban az oroszok akarata érvényesült. A félidő hajrájában az amerikai Darius Adams vezette Laboral rákapcsolt, és 42-40-nel mehetett a nagyszünetre. A 27 éves magyar légiós 20 perc elteltével 2 pontnál és 4 lepattanónál tartott.

Térfélcsere után gyakorlatilag eldőlt a meccs, mivel a spanyolok a harmadik negyedben csupán 11 pontot hoztak össze, míg az ellenfél 21-et. Innentől az oroszok már magabiztosan őrizték meg előnyüket.
Hanga 27 perc alatt 3 pontot és 7 lepattanót gyűjtött.

A bajnoki címet hosszabbításban a CSZKA Moszkva szerezte meg.

CSZKA Moszkva (orosz)-Fenerbahce (török) 101-96 (22-20, 28-10, 19-23, 14-30, 18-13)