támadás;Iszlám Állam;Fallúdzsa;

- Tízezrek két tűz között Falludzsában

Aggodalmát fejezte ki az ENSZ, mivel legalább tízezer család rekedt az iraki Falludzsában, miközben az iraki kormányerők megkezdték a 2014 óta az Iszlám Állam fennhatósága alatt lévő város visszafoglalását. 

A hétfőn kezdődött offenzíva előtt az iraki légierő szórólapokon szólította fel a lakosságot, hogy távozzanak a városból, mivel azonban sok ezren nem jutottak ki, tartani lehet attól, hogy komoly polgári áldozatokkal jár majd a Bagdadtól mintegy 65 kilométerre nyugatra fekvő város ostroma. Az IS azonban akadályozta a lakosok távozását, s hiába állított fel forró drótot az iraki kormány, a kommunikáció megszakadt a külvilággal, sokan két tűz között rekedtek.

Orosz részről tagadták a műholdfelvételekre alapozott amerikai hírszerzési jelentéseket, amelyekből kiderült, súlyos károkat okozott egy orosz csapatok és szíriai kormányerők által használt bázis ellen indított IS-támadás. A műholdas felvételek szerint legalább négy harci helikopter és húsz teherautó megsemmisült, amikor a T4-es bázison tűz ütött ki. Orosz ellenzéki források szerint egy üzemanyagtartály felrobbantása okozta a tüzet.

Ez volt a Szíriában harcoló orosz erők eddigi legsúlyosabb vesztesége a BBC jelentése szerint. Igor Konasenkov, az orosz védelmi minisztérium szóvivője szerint ugyanakkor valamennyi Szíriában állomásozó orosz helikopter részt vesz a terroristák elleni harcban, s személyi veszteségek sem történtek. A szóvivő az IS propagandaháborújának tulajdonította a hírt, annak ellenére, hogy a Stratfor portál közzétette a műholdas felvételeket a súlyosan megrongálódott bázisról.

Filléres testi örömök hajszolása közben egy másodrendű (meglehet harmadrendű) francia politikus olyan helyzetbe keveredett akarata ellenére is, hogy előbbre vitte a nők még mindig nem tökéletes társadalmi egyenjogúságának az ügyét. A minőségi párizsi sajtó, tehát nem az olcsó bulvármédia, olyan szexbotrányról cikkezik, amely már régen túllépte eredeti dimenzióját. Széleskörű közéleti vitává terebélyesedett az ügy, elemző kommentárok napok óta azt fejtegetik, hogy a politikai életben minden törekvés ellenére sem szűnt meg végképpen a „macsó fölény”. A férfiak nagy része változatlanul azon buzgólkodik, hogy kivívott „történelmi” kiváltságait minden áron megőrizze, késleltesse a helyes és kívánatos arányok érvényesülését. A vita igen tanulságos lehet a kontinens más fertályain is.