Az Oktatáskutató és -fejlesztő Intézet szerint alapvető probléma, hogy nincs logikai íve a tankönyvnek, a nyelvezete sokszor túl elvont egy első osztályos gyerek számára, a grafikája nem üti meg a kívánt szintet, illetve a tankönyvi és munkafüzeti feladatok sokszor ugyanazok.
Közben a Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) elnöke úgy vélte: erős konszenzus van az oktatás szereplői közt arról, hogy az általános iskola első négy évfolyama csak az alapkészségek fejlesztéséről szóljon, és a diákoknak egy nap alatt legfeljebb négy – 45 perces – órájuk legyen a jövőben. Erről a kormányközeli Magyar Időknek beszélt Horváth Péter. Az NPK elnöke szerint az optimális óraszámok és tananyagmennyiségek átvizsgálása nem megy majd egyik napról a másikra, ehhez számos szakember – például oktatáskutató, pszichológus – bevonására lesz szükség. Éppen ezért egy „optimista kísérletnek” tartja azt, hogy már 2017 végére felülvizsgálják a Nat-ot, szerinte ennyi idő alatt nehéz lesz kialakítani, hogy mekkora az optimális terheltségi szint a diákok esetében.
"Az ügyvédem üzeni: bűncselekmény nem történt. Állok a rendőrségi eljárás elébe" – ezt már Pukli István nyilatkozta az Indexnek. Ahogy lapunk is beszámolt róla, a pedagógustüntetések egyik arca ellen egy notórius feljelentő, Tényi István tett bejelentést a rendőrségen "közfeladati helyzettel visszaélés bűntett gyanújával". Az ügyben a BRFK Bűnügyi Szervek Kiemelt Ügyek Főosztálya Bűnügyi Támogató Osztálya nyomoz. Kerestük a rendőrséget, de nem állt módjukban válaszolni.