A ma megjelenő lapszámban azt írják: sorra megerősítik a Demszky-korszak leghajmeresztőbb BKV-szerződéseit. A haszonélvezők: SZDSZ-kegyencből Habony Árpád barátjává vált offshore-lovagok, a Princess pékséglánc grúz-izraeli üzemeltetői, Shabtai Michaeli és Michael Gagel. Állításuk szerint arra is bizonyítékaik vannak, hogy ugyanez a grúz-izraeli, a letelepedésikötvény-biznisszel is kapcsolatba hozható érdekcsoport veheti meg a Puskás Ferenc Stadion metróállomást és a fölötte lévő Stadionok irodaházat (ahogy ezt még a Demszky-korszakban eltervezték). A Fővárosi Közgyűlés elé terjesztendő határozattervezet mellékletei szerint is kockázatos a tranzakció, hiszen versenyeztetés nélkül kerül idegen tulajdonú ingatlanba a metróállomás - írja a Heti Válasz.
(Mint a Népszava megírta, az ellenzék még március közepén kezdeményezte parlamenti testület felállítását a letelepedési államkötvényekkel kapcsolatos visszaélések kivizsgálására. Beadványukban az ellenzéki képviselők arra emlékeztettek, hogy 2010 nyarán Rogán Antal, akkor még a gazdasági bizottság elnökeként javasolta a letelepedési államkötvények kibocsátását.)
Habony Árpád miniszterelnökségi agytröszttel ápol bizalmas viszonyt annak a Princess Pékségnek a vezetője, amely a budapesti metróállomásokon működtethet látványpékséget. A cég számára előnyös üzlet még a főváros Demszky-féle vezetése idején kezdődött a BKV-val. Akkor a Fidesz tiltakozott. Most nem - írta abban a bizonyos, még februárban publikált cikkben az Átlátszó, emlékeztetve arra is, hogy a frekventált közlekedési csomópontokban monopolhelyzetbe hozott pékség üzemeltetőjére a 2010-es választások környékén tetőző elszámoltatáshiszti idején össztűz zúdult. A Fidesz (akkor még) pártközleményben ostorozta az akkori városvezetést.