Soros György;sorosozás;

2016-05-27 22:20:00

Újabb összeesküvés-elmélet a sorosozás mögött?

Titkosszolgálati vezetőket és Pintér Sándor belügyminisztert várják a nemzetbiztonsági bizottság kedd délelőtti ülésére - tájékoztatta lapunkat Molnár Zsolt, a testület szocialista elnöke. A képviselők tudni akarják, milyen titkos bizonyítékok vannak arra, hogy a teljes hazai migránspárti civil szférát Soros György pénzeli és azok az amerikai pénzügyi guru befolyása alatt állnak. Lázár János nem hivatalos az ülésre, az ő miniszteri meghallgatására júniusban kerül sor. 

A Miniszterelnökség vezetője ezt a csütörtöki Kormányinfó idején, amikor kijelentette, a Soros magyarországi tevékenységére vonatkozó jelentésekről bármikor beszámol a testületnek, már pontosan tudta. Akár azt, hogy ha készültek ilyen dokumentumok, azokról a szolgálatoknak kötelessége tájékoztatni a bizottságot. A sorosozás hátteréről majd a kancelláriaminisztert is megkérdezik és Molnár szerint a nyári ülésszak vége előtt okosabbak lesznek az ügyben.

Elfogadható indok nincs arra, hogy a nemzetbiztonsági bizottság ne ismerhesse meg a Lázár által említett jelentéseket, ha valóban léteznek ilyenek és a miniszter esetleg nem "beszél mellé". Ezt már az MSZP frakcióvezető-helyettese mondta a Népszavának. Harangozó Tamás arra emlékeztetett, hogy a Miniszterelnökség vezetője egyszer már nekifutott egy hasonló összeesküvés-elméletnek. A Norvég Alap pénzeinek ügyében Lázár melléfogott korábban, ám mielőtt a bíróság is kimondta, hogy alaptalanul vádolták a civil szervezeteket, aljas módon vegzálta őket a hatalom. Harangozó reméli, a kancelláriaminiszternek lesz bátorsága ahhoz, hogy törvényes kötelességének eleget téve a testület előtt majd ismertesse az üggyel kapcsolatok bizonyítékait. Lázár csütörtökön bevallotta, Soros nem sért törvényt azzal, hogy magyar civileket támogat.

Lázár az atv.hu-nak beszélt arról, természetesen vannak olyan titkosszolgálati jelentések, amelyek alapján bizonyítható, hogy ma nincs olyan, az ellenzékhez köthető szervezet, amely mögött ne Soros György pénze állna, de ezek értelemszerűen nem publikusak. E finanszírozásoknak köszönhetően a hazai civilek a valós erejüknél nagyobb befolyásra tesznek szert a magyar társadalomban.

"Most néztem az iPademet, még nem érkezett ilyen sms Soros úrtól". Kovács Zoltán közölte ezt a Kormányinfón, amikor kiderült, Orbán szerint "ha Soros úrnak kell a pénz, akkor minden fideszes fizesse vissza". A tájékoztatón ugyanis szóba került, milyen jogon sorosozik a kormány, amikor a vezető politikusainak java az üzletember ösztöndíjával tanult. A kormányszóvivő nyolc éven át élvezte ezt a lehetőséget. Kovács szerint a 2001 előtti tanulmányainak semmi köze nincs ahhoz, hogy most melyik oldalon politizál.

Eközben a Könyvtáros Tumblr közzétett egy jegyzőkönyvet azok közül, amelyeket annak idején a Belügyminisztérium III/III-as csoportfőnöksége a Fidesz-alapítók és Soros György találkozóiról írt. A 1988. május 4-én írt III/III-87/5.-as jelentés arról számol be, hogy "Soros György f. hó 5-én felkeresi a Rajk László Szakkollégiumot, ahová a Jogász Szakkollégiumból is várnak hallgatókat. A találkozón a fiatalok beszámolnak a kollégium működéséről általában és az alapítványból kapott támogatás felhasználásáról. A Soros Alapítvány titkársága képviseletében jelen lesz Kardos László és Vásárhelyi Miklós. Kardos kívánsága, hogy a Jogász Szakkollégium képviselői között jelen legyen Kövér László és Orbán Viktor (mindketten a Fidesz szervezői) is.

Az információ forrása megbízható; tartalma részben ellenőrzött. Intézkedés: megszervezik a találkozó operatív ellenőrzését." A 444.hu szerint a találkozón Kövérnek és Orbánnak be kellett számolnia annak a 400 ezer forintos támogatásnak a felhasználásáról, amit a Bibó István Szakkollégium 1987-ben kapott a Soros Alapítványtól a Századvég című kiadványsorozat elkészítésére.