Az EDF energiaszolgáltató azt állította, hogy a cég munkatársainak kevesebb mint tíz százaléka vett részt a munkabeszüntetésben. „Biztosított az áramellátás” – közölte a vállalat szóvivője. Az EDF az atomerőművek üzemeltetője. Az ország áramellátásának 75 százalékát nukleáris energiával biztosítják.
A szakszervezeti tagok továbbra is elbarikádozzák a benzinkutakat. Több városban pedig tüntetéseket tartottak. Több kút kifogyott a benzinből. Párizsban összecsapásokra is sor került a radikális tüntetők és a rendőri erők között. Több személyt őrizetbe vettek. A vonatközlekedésnél, valamint a Paris-Orly repülőtéren is fennakadások keletkeztek.
Manuel Valls miniszterelnök felelőtlennek nevezte a benzinkutak külvilágtól való elzárását. „Komoly károkat okoz gazdaságunknak ez a helyzet” – fejtette ki. Mint mondta, a kabinet továbbra is arra törekszik, hogy megszüntesse ezeket a blokádokat. A kormányfő szerint a kutak 20-30 százalékát érinti a blokád. A tüntetésekkel kapcsolatban ígéretet tett arra, hogy finomítanak a tervezett munkaügyi törvény szövegén. „Lehetőség mindig van a javításokra” – fejtette ki.
Különösen nagy gondot jelent, hogy a foci Eb idején is tart majd a sztrájk, s a CGT szakszervezet június 14-re tömegtüntetést szervezett a francia fővárosba. A következő hetekben pedig a megmozdulásokat a metróhálózatra is ki akarják terjeszteni, ami teljesen megbéníthatja a főváros közlekedését. Beláthatatlan következményei lennének annak, ha Párizs „ostromállapot” alatt lenne az Eb június 10-én esedékes nyitómeccsén, amelyet a Stade de France-ban rendeznek meg. A munkaügyi reform révén a munkavállaló megkönnyítheti a felmondást. A tervezetet Francois Hollande elnöki rendelet révén akarja törvényerőre emelni.