Rácz Róbert emlékeztetett arra, hogy a kormány egyedi döntéssel 400 millió forintot biztosított a két telep felszámolására. A hortobágyi helyszínről 1893 tonna, a debreceniről 673 tonna veszélyes hulladékot szállítottak el ártalmatlanításra.
Mint lapunk is megírta: a Greenpeace 2014 januárjában hívta fel a közvélemény figyelmét a balmazújvárosi telephelyen tárolt veszélyes hulladékokra, illetve a tárolás körülményeire. A zöld szervezet vegyi szakértője és aktivisták mintákat vettek a telepen, a kémiai vizsgálata azt kimutatta, hogy több, a helyszínen tárolt, galvániszapra jellemző szennyező anyag - cink, nikkel és króm - a határértékeket meghaladó mennyiségben található a Hortobágy folyó csatornáinak üledékében.
A Greenpeace akkor azonnali intézkedést követelt a szennyezés továbbterjedésének megakadályozására, illetve a telep felszámolására. A jövő nemzedékek ombudsman-helyettese, Szabó Marcel a tároló teljes felszámolása érdekében 350 millió forintos pénzügyi alap elkülönítését kezdeményezte a kormánynál.