döntő;férfi vízilabda Bajnokok Ligája;Jug Dubrovnik;

2016-06-05 10:17:00

Vízilabda-BL - A Jug Dubrovnik nyerte a döntőt

A horvát Jug Dubrovnik nyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligáját, miután a szombati fináléban 6-4-re legyőzte a görög Olympiakosz Pireuszt a budapesti hatos döntőben, a Margitszigeten.

Bajnokok Ligája, döntő: Jug Dubrovnik (horvát)-Olympiakosz Pireusz (görög) 6-4 (1-1, 2-1, 1-1, 2-1)

gólszerzők: Perrone Rocha 2, Obradovic, Benic, García Gadea, Jokovic, illetve Murikisz, Funtulisz, Gunasz, Vlahopulosz

Az eddigi háromszoros győztes Jug Dubrovnik a címvédő Pro Reccót győzte le ötméteresekkel a pénteki elődöntőben, míg a BL-t 2002-ben győztes görögök a később bronzérmes Szolnokot verték az utolsó másodpercben szerzett góllal. Az első gólt az idényben veretlen görögök szerezték meg, majd még a nyitó negyedben egyenlített a horvát csapat. A második nyolc percben újra előnybe került az Olympiakosz, ám a horvátok fordítani tudtak (3-2).

A nagyszünet után ismét a görögök találtak be először. A találkozón a védekezés dominált, tíz perccel a végső dudaszó előtt a horvátok kapusa, Marco Bijac 63 százalékkal, míg a túloldalon Josip Pavic 67 százalékos védési mutatóval állt. A Jug 39 másodperccel a negyed vége előtt vette át újra a vezetést. A záró felvonásban két és fél perc kellett a görög bajnoknak az egyenlítéshez, a Szolnok elleni elődöntő hőse, a négy gólig jutó Angelosz Vlahopulosz talált be. A Jug azonban bő öt perccel a vége előtt, 3-2 és 4-3 után harmadszor is megszerezte a vezetést. Sőt, tizenegy másodperccel a vége előtt kettőre is növelték az előnyt a horvátok a tavalyi idény legjobbjának választott, a nézőtéren saját szurkolótáborral rendelkező Felipe Perrone Rocha ötméteresével, s ezzel ők ünnepelhettek aranyérmet a Hajós Alfréd uszodában.

korábban:
bronzmérkőzés:
Szolnoki Dózsa-Közgép - Pro Recco (olasz) 11-7 (3-1, 1-2, 4-2, 3-2)
pénteken játszották:
elődöntő:
Olympiakosz Pireusz (görög) - Szolnoki Dózsa-Közgép 8-7 (2-4, 1-1, 2-1, 3-1)
Jug Dubrovnik (horvát)- Pro Recco (olasz) 10-10 (3-1, 1-3, 4-2, 2-4) - ötméteresekkel: 5-4