Molnár Zsolt, a bizottság szocialista elnöke újságíróknak elmondta, hogy az ülésen szóba került az elmúlt hetekben "Soros-ügy néven elhíresült eseménysorozat", és közölte: nem volt Magyarországon megfigyelés, lehallgatás és nem készültek külön titkosszolgálati jelentések Soros Györgyről vagy az általa támogatott szervezetekről. A szocialista politikus azt mondta, arról van szó, hogy a migrációs balkáni útvonalhoz köthető embercsempészekről, az emberkereskedőkről készült jelentésekkel kapcsolatosan minden olyan "jóhiszemű" civil szervezet is szóba került, amelyeket kihasználtak, vagy eszközként használhattak a bűnözök.
Molnár Zsolt közölte, szeptemberben Lázár János átfogó tájékoztatást ad a testületnek a paksi beruházásról, a brüsszeli álláspontról és az egész ügy nemzetbiztonsági kockázatairól Szél Bernadett kezdeményezésére.
Szél Bernadett, a nemzetbiztonsági bizottság LMP-s tagja újságíróknak elmondta, az ülésen kérdezte Lázár Jánost az úgynevezett Pharaon-üggyel kapcsolatban, arról, hogy "sikerült-e már rendet tenni a kormányban". Mint mondta, szomorúan hallotta, hogy még mindig nem, ezért az LMP kezdeményezni fogja, hogy az ügy tisztázására a nemzetbiztonsági bizottság üljön össze az érintett titkosszolgálatok összehívásával. Az ellenzéki politikus - szavai szerint - nyugtalanítónak tartja, hogy hónapok óta lebeg ez az ügy, és nem kapni "épkézláb" válaszokat a kormánytól, hogy "vajon milyen kétes alakok sertepeltélnek üzleti vonatkozásokban a miniszterelnök családja környezetében".
A Heti Válasz írt először külföldi újságcikkekre hivatkozva arról, hogy nemzetbiztonsági kérdés lehet az egykori Postabank-székház eladásából. A József nádor téren álló épületet ugyanis egy szaúdi milliárdos, Ghaith Pharaon vásárolta meg. Az eladó egy magyar kft. volt, amelynek alapításában Orbán Viktor veje, Tiborcz István is segédkezett. A külföldi befektetőt a Forbes magazin 2008-ban a világ tíz legkeresettebb bűnözője közé sorolta, az FBI pedig maffiavádak miatt körözte.
„Nincs bűnügy, nincs nyomozás.” Ezt április 21-én, a több mint háromórás bizottsági meghallgatása után mondta Németh Szilárd, a nemzetbiztonsági bizottság fideszes alelnöke később ezt már úgy módosította, hogy egyáltalán nincs Pharaon-ügy. Mind az FBI-jal, mind a CIA-jel együttműködik a magyar szolgálat, sőt az Interpolon keresztül is információk érkeztek, és ma az az információ, hogy ez a Pharaon nem az a Pharaon” – jelentette ki.
A bizottság szocialista elnöke Molnár Zsolt akkor azt mondta, hogy értékelése szerint nem kaptak egyértelmű választ a titkosszolgálattól Ghaith Pharaonról.