USA;Magyarország;demokrácia;Balog Zoltán;feketék;

2016-06-13 07:07:00

Itt demokrácia volt, ott a feketéket ostorozták

Amerikában még javában feketéket ostoroztak és rabszolgákat tartottak, Lengyelországban már-már olyan demokrácia volt, hogy csak na, nem beszélve a magyarokról - mondta Balog Zoltán a 888-nak. 

Az emberi erőforrások minisztere szerint a kommunizmus szelleme nyugaton is mérgezett, "ezért is ostobaság, amit nemrég Clinton mondott, hogy Amerika adta ajándékba a demokráciát Lengyelországnak és Magyarországnak". A migránsokkal és a kvóta-népszavazással kapcsolatban azt mondta, most kezdünk arra ráébredni, hogy meg tudjuk védeni magunkat, meg tudjuk teremteni a saját tereinket. Ám erre a saját világra nézve mindenképpen fenyegetettséget jelent, hogy itt van egy másik világ, egy olyan elsöprő erő, ami arról szól, hogy félmillió ember átgyalogol egy országon, és ez csak a kezdet - mondta.

Balog szerint az abc-hez tartozó ténykérdés, hogy nem demokratikusan választott, hanem pénzügyi, gazdasági, egyéb érdekek által vezetett hatalmak megpróbálják befolyásolni Magyarország és más országok belső folyamatait. Ezek a háttérhatalmak kimondják, hogy baj van a demokráciával, s majd ők megjavítják. Mindaddig, amíg nem tudtuk azt mondani, hogy mi saját erőből rendbe tettük a gazdaságunkat, amihez nem kellett a németek vagy az angolok pénze, és eközben olyan népjóléti programokat indítottunk, amelyek korábban nem voltak még soha Magyarországon, és amíg nem tudtuk megmutatni, hogy van erőnk ehhez, addig kevesebb esélyünk lett volna az igazunk bizonyítására - mondta a miniszter aki szerint ha gazdaságilag nem tudnak minket megrendíteni, mert stabilan állunk a lábunkon, akkor nagyobb eséllyel tudjuk megvédeni az érdekeinket".

Kovácstól nem kért semmit Soros

"Az egy beteg gondolkodás, amelyik szerint csak azért, mert én onnan támogatást kaptam, utána másképp kellene viselkednem, gondolkodnom" - mondta Kovács Zoltán a Magyar Időknek. Hozzátette, soha nem kértek tőle semmit a támogatásokért cserébe. A kormányszóvivő szerint 10-15 évvel ezelőtt tört el valami, azóta a Soros Györgyhöz köthető szervezetek ellenzéki politikát folytatnak, munkatársaik küldetéstudattal rendelkeznek. Kovács nem beszélt arról, hogy vajon ez összefüggésben van-e a Fidesz törésével, mikor liberálisból keresztény-konzervatívba álltak. A szóvivő szerint „ha valaki arra törekszik, hogy a nemzetállami és a képviseleti demokrácia által adott kereteken átlépve regionális vagy európai szinten egy új társadalomfelfogást, egy új jövőképet vázoljon föl, annak érvényesüléséről pedig szervezeti és finanszírozási értelemben is nagy erőkkel gondoskodik, akkor az egy jogosultság és legitimáció nélküli hatalmi kísérlet; különösen igaz ez akkor, amikor célja egy olyan vízió megvalósítása, adott esetben ráerőltetése közösségekre, amely vízió ellen az adott politikai közösség többsége kézzel-lábbal tiltakozik. Magyarországnak beszélnie kell arról, hogy Soros vagy az általa támogatott bizonyos törekvések hogyan ellenkeznek a magyar érdekekkel, adott esetben a nemzetbiztonsági érdekeinkkel.