Brazília;kiesés;Copa América;

2016-06-13 10:47:00

Kiestek a brazilok!

A 2014-es világbajnokságon a németek ellen elszenvedett 1-7 után újabb mélypontját érte el a brazil válogatott. Az együttes nem jutott tovább csoportjából a Copa Americán, miután az Egyesült Államokbeli Foxboroughban megrendezett mérkőzésen 1-0-ra kikapott Peru gárdájától, ezzel Carlos Dunga nemzeti tizenegye mindössze a harmadik helyen végzett Peru és Ecuador mögött.

Az egyetlen találatot a perui Universitario támadója, Raul Ruidiaz érte el a 75. percben. A találat után hosszú percekig állt a játék, mert a csatár kézzel juttatta a hálóba a labdát. Ő azonban ezt nem ismerte el a találkozó után. „Nem értem, miért van ennyi vita a találat miatt” – hangoztatta. A brazilok támadtak ugyan, de képtelenek voltak egyenlíteni, így lemaradtak a negyeddöntőről, ahol Peru az Egyesült Államokkal, Ecuador Kolumbiával találkozik. Mindenesetre a torba megmutatta, hogy a brazilok mennyit érnek Neymar nélkül. A Barcelona csatára az olimpián szerepel majd. Hírek szerint Dungát rövidesen menesztik majd.