NBA nagydöntő;Cleveland Cavaliers;Golden State Warriors;

2016-06-15 07:53:00

Címvédés helyett sztárparádé

LeBron James és Kyrie Irving vezényletével a Cleveland Cavaliers 112-97-re legyőzte a címvédő Golden State Warriorst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének ötödik, magyar idő szerint tegnap hajnalban játszott mérkőzésén, ezzel életben tartotta győzelmi reményeit.

A legek döntőjében az utolsó szalmaszálba kapaszkodott a Cavaliers. Azt követően, hogy a regnáló bajnok Golden State úgy húzott el 2-0-ra az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban, hogy klubrekordot jelentő pontszámmal diadalmaskodott a nagydöntő második találkozóján még szépíteni tudott a Cleveland, az újabb Warriors-siker már azt vetítette előre, hogy az ötödik felvonás egyben az utolsó is lehet, ahol győzelmével újfent bajnokká koronáztatik a GSW.

Csakhogy a fent nevezett játékosok emelni tudták a szintet. A Cleveland eddigi egyetlen sikeréből James 32, Irving 30 ponttal vette ki a részét, keddre virradóra azonban mindketten 41-41 pontot vállalva vezették győzelemre csapatukat. Az utolsó negyedben is értékes kosarakkal jelentkező páros szenzációs formában játszott a rivális csarnokában, ahol egyszersmind történelmet írtak: korábban nem volt példa arra, hogy két csapattárs 40 pont fölé jusson egy döntőben.

A lélektani előny és a hazai pálya mellett a következő játéknapon mindenképpen a trónkövetelő Cleveland malmára hajthatja a vizet, hogy a keddi meccsen megsérült a Warriors centere, Andrew Bogut. A folytatásban védekezés terén kell újítani a Golden State kosárlabdázóinak, akik nem tudták függetleníteni magukat az eltiltott Draymond Green hiányától. Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc 3-2-es Golden State vezetésnél péntek hajnalban folytatódik a Cavaliers csarnokában.