Győztek a favoritok

2016.06.16. 07:54
FOTÓ: EUROPRESS
Chile és Argentína is győzni tudott az Egyesült Államokban zajló Copa Américán – magyar idő szerint – kedd hajnalban.

A címvédő Chile 4-2-re nyert Panama ellen. A meccsen az Arsenal csatára, Alexis Sánchez szerezte csapata 3. és 4. gólját. A csoportja élén záró Argentína 3-0-s sikerével pontveszteség nélkül jutott tovább. A torna – magyar idő szerint – péntek hajnalban egy negyeddöntővel folytatódik.

A D csoport végeredménye: 1. Argentína 9 pont, 2. Chile 6, 3. Panama 3, 4. Bolívia 0.

Férfi kéziseink kijutottak a vb-re

2016.06.16. 00:00
Császár Gábor MTI Fotó: Kovács Anikó
Ott lesz a 2017-es franciaországi világbajnokságon a magyar férfi kézilabda-válogatott, miután a selejtező második meccsén 30-25-re legyőzte a szerbeket Veszprémben.

Az első találkozón 26-25-re nyertek Nagy Lászlóék, így összesítésben hat góllal múlták felül Szerbiát. Ezzel a mérkőzéssel búcsúzott a szövetségi kapitányi poszttól Xavi Sabaté.

A szerbeknél négy alapjátékos, Momir Ilic (Veszprém), Marko Vujin (THW Kiel), Alem Toskic (Vardar Szkopje) és Ivan Nikcevic (Wisla Plock) nem szerepelt a visszavágón sem, ugyanakkor a magyaroknál mindenki egészséges volt.

A mérkőzés előtt adta át Kamuti Jenő, a Magyar Olimpiai Bizottság fair play bizottságának elnöke Nagy Lászlónak a fair play-díjat, amit azzal érdemelt ki, hogy a Pick Szeged elleni tavalyi bajnoki döntőn az utolsó veszprémi támadás helyett "becseréltette" korábbi szegedi csapattársát, Vadkerti Attilát, majd a kezébe adta a labdát, a veszprémiek pedig nem védekeztek, hanem hagyták, hogy a búcsúmérkőzésén szereplő játékos dobjon egy gólt.

Kimaradt helyzetekkel indult a meccs, az első hazai találatra három percet kellett várni. Mikler Roland védései tartást adtak a csapatnak, majd gyorsan 3-1 lett az állás. Harsányi Gergely a jobb szélen remekül élt a lehetőségekkel, 6-3-ig ő lőtte a magyar gólok felét.

A kemény, sok kakaskodást hozó mérkőzésen a 14. percben, 9-5-nél időt kért a vendégek szövetségi kapitánya, Dejan Peric, aki még kapusként sokáig a Veszprém alapembere volt. Valamelyest feljavult a szerbek játéka, majd Ancsin Gábor négy és fél perces hazai gólcsendet tört meg. Ahogy kicsit leült a támadójáték, Sabaté idő kért, és több poszton cserélt. Lékai Máté bravúrgóljaival 14-7-re megugrottak a magyarok, a szünet előtti hajrában azonban Zubai Szabolcsot kiállították, így faragni tudott hátrányából az ellenfél.

A második félidőt három szerb találat vezette be, ezt látva Sabaté megint időt kért. A vendégek kivédekeztek egy emberhátrányt, Iváncsik Tamás büntetőt rontott, így a 40. percben 18-17-re módosult az állás. Újabb emberelőnyben 20-17-re lépett el a magyar válogatott, elsősorban Lékai remek játékának köszönhetően, sőt, a különbség nagyobb is lehetett volna, ám ziccerek maradtak ki. A 48. percben, 24-19-nél a vendégek rendezni próbálták soraikat a hajrára, ám Mikler védéseivel minden felzárkózási kísérletet hárított, így megnyugtató előnnyel fordult a végjátékra a magyar csapat, nem forgott veszélyben a továbbjutás.

Frissítve: 2016.06.16. 00:21