Argentína;Chile;negyeddöntő;Copa América;

2016-06-20 07:51:00

Copa América - Vargas zsenialitása döntött

Az Egyesült Államokban zajló dél-amerikai labdarúgó-kontinensviadal, a Copa América negyeddöntőiből Argentína és Chile is szenzációs játékkal jutott a négy közé.

Az Argentína-Venezuela összecsapást kiválóan kezdték Lionel Messiék, hiszen az első félórában Gonzalo Higuaín kétszer is betalált. Az első félidő végén büntetőből szépíthetett volna Venezuela, azonban Luís Manuel Seijas, Sergio Romero kezébe rúgta a labdát. A második játékrészben is az „égszínkék-fehérek” akarata érvényesült a pályán, Messi a 60. percben köszönt be, s együttese harmadik találatát szerezte meg.

A Barcelona sztárja ezzel már 54-szer volt eredményes az argentin válogatottban, utolérte a nemzeti rekorder Gabriel Batistutát. Nem sokkal később Erik Lamela ellen sem volt ellenszere Hernandez kapusnak. A lefújásig Venezuela ugyan szépített Jose Rondón révén, de így is magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott Argentína. Ezzel az együttes bejutott az elődöntőbe, ahol a házigazda Egyesült Államokkal néz farkasszemet.

Copa América, negyeddöntő
Argentína-Venezuela 4-1
Chile – Mexikó 7-0

A másik vasárnapi negyeddöntő során Chile egészen elképesztő 7-0-s győzelmet aratott Mexikóval szemben. A meccsen Eduardo Vargas négy gólt jegyzett. David Arellano 1926-os bravúrja óta ő az első chilei labdarúgó, aki négyszer talált a kapuba egy Copa América meccsen. Vargason kívül Puch kétszer, az Arsenal kiválósága, Alexis Sánchez pedig egyszer volt eredményes. Chile a legjobb négy között, Kolumbiával mérkőzik meg a döntőbe jutásért.

A 0-7 döbbenetet váltott ki Mexikóban. A válogatott szurkolói már a meccs közben elhagyták a stadiont, akik maradtak, ironikusan "olléztak", amikor kedvenceikhez került a labda. A mexikói újságírók szerint ez a találkozó a legsötétebb fejezete volt a mexikói labdarúgásnak.