A politikus pénteki, a közgyűlés ülése előtt tartott sajtótájékoztatóján felidézte, 2007 decemberében döntött a szegedi önkormányzat arról, hogy fürdőberuházást indít, 2008-ban a szerződéseket is megkötötték, 2010-ben pedig átadták a Napfényfürdő Aquapolist, amelynek a kialakításához jelentős uniós támogatást nyert el a város.
A szegedi közgyűlés jogi bizottságában külső tagként dolgozó Német Ferenc szerint a Ligetfürdő Kft. önkormányzati tulajdonrészének értékesítése a városnak jelentős, legalább 2,4 milliárd forintos kárt okozott. Hangsúlyozta: az önkormányzat vagyonának megőrzése érdekében elkerülhetetlen volt feljelentést tenni. Hozzátette, a szerződés egyértelműen Botka László szocialista polgármesterhez köthető, de azok felelősségét is vizsgálni kell, akik a döntést annak idején a közgyűlésben megszavazták.
A Napfényfürdő Aquapolis beruházója és a fürdő működtetője a Ligetfürdő Kft., amely korábban a szegedi önkormányzat 80 százalékos és a Hunguest Hotels Zrt. 20 százalékos tulajdonában állt. A fürdőfejlesztés teljes értéke 8 milliárd forint volt, ebből 6,5 milliárd forintot tett ki az új beruházás, 1,5 milliárdot pedig a korábbi fejlesztések és a telekapport. A költségekből 3 milliárd forintot uniós támogatás, ugyanekkora összeget a Magyar Fejlesztési Bank hitele fedezett.
Szentgyörgyi Pál (MSZP) gazdasági alpolgármester a közgyűlés ülésén közölte, az átadás óta a Hunguest fedezte a fürdő évi 400 millió forintos veszteségét, a létesítmény működtetése a városnak nem került pénzbe. A cég önkormányzati üzletrészét pályázaton hirdették meg, és mivel nem volt jelentkező, a beruházás indulása előtt kötött megállapodásnak megfelelően a Hunguest Hotels Zrt. 1,4 milliárd forintért kivásárolta a várost. Az ülésen döntöttek arról, hogy a bevételt az új fedett uszoda építésére fordítja a város.