Orbán;Brexit;szerénység;

2016-06-25 07:07:00

7-en a 7-ről - Orbán szerint most kell szerénynek lenni…

Arató András, Klubrádió

Mario Kempesre, Passarellára, Ardilesre emlékszik a világ. Puskásra, Kocsisra, Hidegkútira minden futballimádó szívesen gondol vissza, akárcsak Sándorra, Göröcsre, Albertre. De, különösen Itáliában, ma is jól cseng a Meazza, Monti, Ferrari név is (utóbbiak esetében segítek, ők az 1934-es világbajnok olasz csapat tagjai). A Videla, Rákosi, Kádár, Mussolini rendszerek meg előbb-utóbb mind jól megbuktak. Tényleg itt az ideje a szerénységnek.

Avar János, újságíró

Gondolom, ő is a szerénységet szereti leginkább önmagában, mint a Bástya elvtárs. S amit Churchill mondott kormányfő kollégájáról, Attlee-ről, azt akár mi is mondhatnánk a miénkről: sok mindenre lehet szerény... Kormányzása eredményeire bizonyosan, s éppen ezek reklámozásában nem ismeri a szerénységet. Ezért értelmetlen okoskodni, Orbán szeretné látni azt a focieredményt, amelyet ő nem tud a maga diadalának feltüntetni!

Bolgár György, rádiós újságíró

Bizony. Ha valaki olyan álmot dédelgetett magában, hogy majd ő fogja szétverni az Európai Uniót, az most csendesen visszahúzódhat a sarokba. Ez a kétes történelmi dicsőség ugyanis David Cameroné. Az ő nevét biztosan olvasni lehet majd a történelemkönyvekben. A futottak még kategóriában az Unión kívül is van élet elnevezésű vigaszdíj nyertesét már nem fogják följegyezni.

Farkasházy Tivadar, Hócipő

Örülök neki, ha van egy jó tulajdonságuk, az a szerénység. Meg talán az úriemberség, annyira szerényen és udvariasan ünnepelnek, hogy a Magyar Idők cikkeinek a hatására csak ketten köptek szembe a héten. Elvégre már Bástya elvtárs megmondta, elvtársak, ha valamit szeretek magamban, az a szerénység. S látni lehet, ahogy minél szerényebben örülnek a hat csodálatos gólnak, senkit se rekesztve ki belőle.

Horváth István, hírlapíró

Hősünk mindig is szerény volt, Nemcsak Tokaj történelmébe, hanem a magyar szállóigék gyűjteményébe is beírta a nevét ez a szerény ember, amidőn csendes szóval intette mértékletességre az állami támogatásért mohó kézzel nyúló társait a nem taggyűlésen: ne mi nyerjük a legtöbbet.!

Horváth Zoltán, újságíró

"Az Unióból kilépni jó lesz félnetek nem kell..." - adott a sajtó útján útmutatást a briteknek Orbán Viktor. És lám, a derék szigetországiak követték az útmutatást. Minek akkor holmi képmutató álszerénykedés? Sokkal időszerűbb lenne Európa vezetésének mielőbbi átvétele, és az Orbán-házi uralkodók sorának megnyitása. Persze mindent a maga idejében. Előbb nyerjük meg a foci EB-t...

Veress Jenő, a Népszava főmunkatársa

Gondolom, száz magyar emberből száz magyar embernek Bástya elvtárs jut eszébe: „ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység”. Egyébként Orbán nem először bástyáskodik. Másfél éve a devizahitelesek ügyének „sikeres kezelése” kapcsán mondta: „ilyenkor kell szerénynek lenni, mint az ibolya”. Négy éve pedig: „legfontosabb a szerénység, a magyar gazdaság még sérülékeny”. Nem csoda, hogy bántják, hiszen a szerény embert még az ág is húzza.