Vasárnap óta zajlik a konfliktus az engedélyezett demonstrációt folytató Ligetvédők, illetve a Városliget átépítéséért felelős cég biztonsági emberei között. Ebben a vitában a rendőrség az őrző-védők mellé állt. Szabó Rebeka zuglói alpolgármester szerdai sajtótájékoztatóján kifogásolta, hogy az építkezéshez kirendelt fekete ruhás biztonságiak „önbíráskodtak”, volt aktivista, akit a „kordonnal fellöktek” és akit erőszakkal távolítottak el a területről.
Kedd délután „rendőri túlkapásoknak is lehettünk tanúi” - folytatta, példaként említve, hogy Mécs Imre volt képviselőt, ’56-os halálraítéltet is fellökték. Az alpolgármester úgy értékelt, ennek semmi más célja nincs, csak a megfélemlítés. A PM a belügyminisztertől az eset kivizsgálását kéri. Mécs Imrével kapcsolatban a rendőrség közleményében azt írta: ,,egy magánszemély lökte fel a Közlekedési Múzeum előtt”.
A keddi tüntetés után 45 ember ellen indítottak szabálysértési eljárást, 33 főt kellett kivezetni a területről, egy embert pedig elő is állítottak. A Városliget Zrt. az esetről azt írta, hogy tiltakozók egy csoportja „megtámadta” a bontási területet.
A rendőrök és a tűzoltók órákon keresztül nem tudták leszedni a Közlekedési Múzeum kéményére mászott ligetvédőt, mert már a kivezényelt mentőlétrával sem érték el. Miután a fiatalember önként lejött, a rendőrök akarata ellenére egy mentőbe tették, és bevitették Nyírő Gyula Kórház pszichiátriai osztályára. Szerdán délben engedték ki Komáromy Gergőt, aki elmondta, semmi baja nem volt, amikor lemászott. Ráadásul a rendőrök azt ígérték, nem lesz gond, ha együttműködik, aztán mégis leteperték, és a mentőbe tuszkolták.
Azt mondták, azért viszik a pszichiátriára, mert attól tartanak, hogy napszúrása és öngyilkossági szándéka lehet. Azt is elmondta, a kórházban vér- és vizeletmintát is akartak venni tőle, de a vérvételt vallási okokra hivatkozva megtagadta. Azt ugyanakkor teljesen jogszerűtlennek tartja, hogy napszúrás gyanúja miatt egy egész éjszakán át megfigyelés alatt tartották, ezért pedig fel fogja jelenteni az ellene intézkedő rendőrparancsnokot.
Az, hogy a demonstrálót a pszichiátriára szállították, számos aggályt vet föl. A Társaság a Szabadságjogokért egy korábbi szakmai anyagában azt írta: „…akkor lehet valakit akarata ellenére pszichiátriai osztályra szállítani, ha állapota következtében önmagára vagy másokra közvetlen veszélyt jelent, a veszélyhelyzet csak az azonnali pszichiátriai gyógykezeléssel hárítható el. A beszállítást csak orvos kezdeményezheti.”
Ugyanakkor egy mentőorvos a Népszavának úgy nyilatkozott, hogy a „protokoll” alapján a „magasból mentett személyt” – elmeorvosi vizsgálatra kell szállítaniuk. Felmerülhet ugyanis, hogy – akár egy politikai tiltakozás kapcsán is – öngyilkosságot készülhet(ett) elkövetni.
Hogy ez a „szakmai protokoll” mennyire jogszerű, azt a mentőknek nincs lehetőségük eldönteni.