támadás;luxusvilla;Mészáros Lőrinc;Ivan Rakitic;

2016-07-02 12:24:00

Menekülni kellett Mészáros Lőrinc luxusvillájából

Bár a horvát labdarúgó-válogatott meglepetésre már a nyolcaddöntőben búcsúzott a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságtól, a horvát huligánok továbbra sem bírnak magukkal. Pénteken megtámadták Ivan Rakitic, az FC Barcelona középpályásának üdülőjét, aki családjával Ugljan szigetén nyaralt.

A radikális „drukkerek” betörték az általa bérelt nyaraló ablakait, törtek-zúztak. A „Rakétának” becézett játékos az eset után félórával elutazott a szigetről feleségével, Raquellel és kislányaikkal. Több szemtanúja is volt az esetnek. Egy beszámoló szerint az egyik támadó arra szólította fel a többieket, hogy törjenek be a nyaralóba.

Mint a Zadarski.hr horvát lap megírta, a tengerparti ház az eszéki klub, az NK Osijek tulajdonosáé, aki nem más, mint Mészáros Lőrinc. A horvát szurkolók ezzel ismét szégyent hoztak az országra. „Ezt beteg emberek művelték. A támadás biztos, hogy nem véletlen. Hasonló szégyenletes cselekményeket követtek el Milánóban és Splitben is.

Egy kis csoportról van szó” – közölte Ante Cacic szövetségi kapitány, aki bírálatok kereszttüzébe került a válogatott gyors távozása miatt. „Hogy viselkedünk másokkal, ha ilyeneket teszünk a sajátjainkkal” – tette fel a kérdést Cacic, aki szerint az, amit Rakiticcsal tettek, terrorizmussal ér fel. Cacic közvetetten a politikusokat is bírálta a huliganizmus miatt. „Nem tudom, mit tehetnénk ezzel a terrorizmussal, vandalizmussal. Az a baj, hogy félünk kimondani, miről is van szó. Ezek ugyanis olyan emberek, akiket utcai hősöknek neveztünk. Mindannyiunkat felelősség terhel emiatt” – fejtette ki Cacic.

A szövetségi kapitány ezzel arra utalt, hogy sokáig úgyszólván érinthetetlen volt ez a szélsőjobboldali csoport, mondván: „rendes, hazaszerető” egyének, akiket oltalmazni kell minden körülmények között. Ennek az lett a vége, hogy akárhol játszik a horvát válogatott, a radikális szurkolók mindenütt hallatnak magukról. Legutóbb, június 17-én a csehek elleni Európa-bajnoki találkozón dobáltak füstbombákat a játéktérre, ami miatt egy időre félbe kellett szakítani a találkozót. Állítólag az volt a „szurkolók” célja, hogy kizárják a horvát együttest az Eb-ről, mert nem értenek egyet a Horvát Labdarúgó-szövetség (HNS) irányvonalával.

Felcsútról a csúcsra
Senki sem tudja, honnan, miből gyarapszik a Mészáros-vagyon ilyen sebesen. A felcsúti polgármester vagyonnyilatkozatában szerepel ugyan egy Vir szigetén lévő ingatlan, a kérdéses villa azonban nem ott, hanem Ugljan szigetén található, tehát nem az, amiről nyilatkozott.
A Villa Maria építője megerősítette, hogy az ingatlan tulajdonosa Mészáros Lőrinc, és úgy emlékszik, hogy a luxusnyaralót évekkel ezelőtt építették, de a gázszerelőből lett magyar milliárdos csak tavaly vette meg, 2,2 millió euróért, azaz mintegy 700 millió forintért. Az RTL Híradó szerint nem Mészáros, hanem cégének tulajdona a villa, így azt nem is kellett feltüntetnie vagyonnyilatkozatában.
Egyébként Mészáros olyan reneszánsz ember, aki egyszerre foglalkozik sertéstenyésztéssel, húsfeldolgozással, növénytermesztéssel, csatorna- és közműépítéssel, vásárolt focicsapatot, foglalkozik kiskereskedelemmel, de egy hűtés- és klímatechnikai cégbe is bevásárolta magát tavaly. 2015-ben érdekeltségei 37 milliárd forintnyi közbeszerzést nyertek el.
Legnagyobb cége, a Mészáros és Mészáros Kft. egymaga ugyan “csak” 350 millió forintnyi közbeszerzést nyert el: a Fejér Megyei Kormányhivatal épületének felújítását nettó 200 millióért, és két bicskei iskola energetikai korszerűsítését nettó 150 millió forintért. Konzorciumban sikeresebbek voltak, a legnagyobb, majd’ 10 milliárd forintos árvízvédelmi munkálatokat például a Békés Drén Kft.-vel közösen nyerték el. A gázszerelőből lett milliárdos cégei eddig évről évre megsokszorozták bevételeiket, ez vélhetően az idén sem lesz másként.
A polgármester maga is egyre csak gyarapszik: tavaly 24, milliárdos vagyonával a 30. leggazdagabb magyar volt a Forbes listáján, egy évvel korábban még csak a 88. volt 8 milliárddal. Mészáros és családja 1400 hektárnyi termőföldhöz jutott mintegy 2 milliárd forint értékben az állami földárveréseken.