Előfizetés

Amerikai siker Kékestetőn

2016.07.02. 20:49
A mezőny Mátraházánál MTI Fotó: Komka Péter
Az amerikai Chris Butler nyerte meg szombaton a Tour de Hongrie kerékpáros körverseny negyedik szakaszát, az összetettben továbbra is az észt bajnok Mikhel Raim áll az élen.

A szervezők tájékoztatása szerint a Karcag és Kékestető közötti 144 kilométeren a nagy hőséggel is meg kellett küzdenie a mezőnynek. Mintegy 30 kilométer után egy háromfős szökevénycsoportban Lovassy Krisztián is otthagyta a többieket, és csaknem háromperces előnyre tett szert, a magyar kerekes nyerte meg az első hegyi hajrát is. Az első óra átlagsebessége 49 kilométer/óra volt.

Hét kilométerrel a vége előtt a Kolss-BDC egyik kerekese utolérte, majd faképnél hagyta Lovassyt, aztán Butler két kilométerre a céltól az élre állt, és megnyerte a királyetapot.
Összetettben a szombaton negyedikként célba érő Raim megőrizte első helyét, a legjobb magyar pedig Filutás Viktor, aki a 20. helyen áll.

2. Olekszandr Polivoda (ukrán, Kolss-BDC) 18 másodperc hátrány
3. Daniel Turek (cseh, Cycling Academy) 24 mp h.
...20. Filutás Viktor (Szuper Beton) 4:56 perc h.
...26. Rózsa Balázs (Szuper Beton) 5:34 p h.
...54. Lovassy Krisztián (Team Differdange-Losch) 12:50 p h.

A vasárnapig tartó, idén 91 esztendős viadalon 740 kilométert tesz meg a 95 tagú mezőny a budapesti befutóig.

Hamilton rajtol az élről Spielbergben

A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton nyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíj szombati időmérő edzését Spielbergben, így a vasárnapi futamot ő kezdheti az élről.

Mellőle Nico Hülkenberg, a Force India német pilótája indul, a harmadik helyről pedig Jenson Button, a McLaren brit versenyzője vág neki a futamnak.

Az időmérőn a pontversenyben éllovas német Nico Rosberg a második, a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel pedig a negyedik helyet szerezte meg, de motorcsere miatt mindkettejüket öt hellyel hátrébb sorolják. A mercedeses Rosberg a délelőtti harmadik szabadedzésen egy kicsúszásnál rongálta meg az autóját, míg Vettel Ferrarijának motorolajában két hete, a bakui Európa Nagydíj után fémforgácsokat fedeztek fel.

Az időmérő az első harmad végén mintegy 15 percre félbeszakadt, mert Danyiil Kvjat műszaki hiba miatt kicsúszott egy kanyarban, és törmelék került az aszfaltra. A Toro Rosso orosz pilótája sértetlenül szállt ki a roncsból.
Az Osztrák Nagydíj vasárnap 14 órakor kezdődik.

Fotók: MTI, Varga György
Két riói olimpikon, Papp Márk és Risztov Éva volt a leggyorsabb a 34. Suzuki Balaton-átúszáson, amelyen 8223-an szálltak vízbe.

Papp Márk új rekordot jelentő, 58.30 perc alatt teljesítette a Révfülöp és Balatonboglár közötti 5,2 kilométeres távot, míg a nőknél a 10 kilométeren olimpiai bajnok Risztov 1:00.58 óra alatt ért célba.

A néhány profit és a lelkes amatőröket tökéletes időjárás, verőfényes napsütés fogadta, a Balaton vize pedig 26-27 fokos volt. Az úszókat a szokásoknak megfelelően a nagyjából ötvenméterenként felsorakozó vitorlások segítették frissítővel vagy éppen szőlőcukorral. Egy 85 éves versenyző immár 34. alkalommal úszta át a Balatont.

Az idei erőpróbán 8223-an ugrottak vízbe, ez valamivel több, mint egy évvel ezelőtt - ugyanakkor idén a szervezők csak délig engedték nevezni az úszókat a közelgő hidegfront miatt.