kerékpár;Tour de Hongrie;

2016-07-02 20:49:00

Amerikai siker Kékestetőn

Az amerikai Chris Butler nyerte meg szombaton a Tour de Hongrie kerékpáros körverseny negyedik szakaszát, az összetettben továbbra is az észt bajnok Mikhel Raim áll az élen.

A szervezők tájékoztatása szerint a Karcag és Kékestető közötti 144 kilométeren a nagy hőséggel is meg kellett küzdenie a mezőnynek. Mintegy 30 kilométer után egy háromfős szökevénycsoportban Lovassy Krisztián is otthagyta a többieket, és csaknem háromperces előnyre tett szert, a magyar kerekes nyerte meg az első hegyi hajrát is. Az első óra átlagsebessége 49 kilométer/óra volt.

Hét kilométerrel a vége előtt a Kolss-BDC egyik kerekese utolérte, majd faképnél hagyta Lovassyt, aztán Butler két kilométerre a céltól az élre állt, és megnyerte a királyetapot.
Összetettben a szombaton negyedikként célba érő Raim megőrizte első helyét, a legjobb magyar pedig Filutás Viktor, aki a 20. helyen áll.