Tévécsatornát tiltottak be Thaiföldön

A thaiföldi katonai kormányzat ideiglenesen bezáratott egy a kormányzatot bíráló televíziós csatornát. A Peace TV-t a 2014-ben megbuktatott, Jingluk Sinavatra volt miniszterelnök által fémjelzett kormányzat hívei működtették.

A sugárzási engedély felfüggesztéséről a helyi távközlési bizottság döntött. A két évvel ezelőtti katonai puccs óta jóval nehezebb körülmények között dolgozhatnak a médiumok. Emberi jogi aktivisták több alkalommal is éles bírálatokkal illették a sajtószabadság megsértését.

A betiltott televízióban sokszor bírálták az új alkotmányt, amely a volt kormány hívei szerint aláássa a demokráciát. Az alaptörvényről augusztus 7-én szavaznak a thaiföldiek. A tervezet szerint a katonai vezetés létrehozna egy második kamarát a parlamentben, melynek tagjait a vezetés nevezné ki. A junta azt közölte, a tervezet elfogadása esetén jövőre demokratikus választást ír ki.

2016.07.05 07:34

Legyőzte Tunéziát a férfi kéziválogatott, így megküzdhet a harmadik helyért

2019.01.20 19:58
Ilyés Ferenc (b), Sipos Adrián (j) és a tunéziai Moszba Szanai a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középd
Fotó: MTI/ Illyés Tibor
Világklasszis kapusteljesítménnyel a magyar férfi kézilabda-válogatott 26-21-re nyert Tunézia ellen a középdöntő második csoportmeccsén a dán-német rendezésű világbajnokságon, így versenyben maradt a harmadik helyért.
Balogh Zsolt visszatért az együtteshez, a szegedi balátlövő Szegeden kezeltette az elmúlt napokban a Katar elleni csoportmeccsen megsérült bokáját. A dánok elleni szombati mérkőzést sérülése miatt végig a kispadon töltő Bodó Richárdra is számíthatott a Csoknyai István, Vladan Matic kapitánykettős.
A magyar válogatott szombaton, a középdöntő első fordulójában 25-22-re kikapott a hazai pályán játszó olimpiai bajnok dán együttestől. A vereség várható volt, a találkozó pozitívuma volt, hogy a kulcsemberek pihenhettek, a helyükön lehetőséget kapó fiatalok pedig remekül helytálltak. A dánok elleni találkozó előtt Császár Gábor kikerült a keretből, a helyét a balatonfürediek játékosa, a 21 éves Szita Zoltán foglalta el. Császár zokon vette a döntést és hazautazott a vb-ről.
Tunézia ellen csak a győzelem esetén maradt esély a célok elérésére (legalább negyedik hely a csoportban, hogy a helyosztón maradjon remény a még olimpiai selejtezőt érő hetedik pozíció elérésére). Az afrikaiak számára is csak a győzelem jelentett volna esélyt a negyedik hely elérésére a csoportban.
A magyar kapuban ezúttal Székely Márton kezdett. Az első gólt Tunézia szerezte, rögtön utána emberelőnybe került Csoknyai és Matics együttese, Lékai Máté gyorsan egyenlített, de az ellenfél is betalált (1-2).
A korábban sérülés miatt hiányzó Balogh két góljával, illetve Bodó Richárd találatával a hetedik percben először vezetett a magyar csapat (4-3). Két percen belül fordított az ellenfél, a folytatásban a magyarok futottak az eredmény után, mindez a 18. percig tartott, amikor Lékai Máté visszaszerezte a vezetést, Nagy László pedig kettőre növelte a különbséget (9-7), amire tunéziai időkérés volt a válasz.
A játékmegszakítás jót tett a magyar csapatnak, amely agresszívebben védekezett, így Székelynek is könnyebb dolga volt a kapuban, a különbség pedig két-három gólt volt a csapatok között a magyarok javára. A 26. percben egy gólra csökkent a magyar előny (13-12), Csoknyai időt kért, és arra hívta fel a figyelmet, hogy az ellenfél csak a balátlövő vagy a beálló helyéről szerez gólt, ezeknek a területeknek a lezárását kérte. Az első felvonás 16-14-es magyar vezetéssel ért véget.
Felváltva szerezték a gólokat a csapatok a második félidő elején, a 36. percben Székely bravúros védése után Bodó remek bombával először növelte négyre a különbséget (20-16). Gólmentes időszak következett, aminek Lékai átadása után Balogh emberhátrányból, kínai figurából elért gólja vetett véget a 41. percben (21-16). Mindkét oldalon elrontott támadások következtek, majd tunéziai időkérés.
Negyed órával később már hattal vezetett a magyar csapat Balogh újabb találatának köszönhetően (23-17). Tizenegy perccel a vége előtt tovább nőtt a magyar előny, Bóka Bendegúz előnyből találta a kapuba (24-17).
Nagy László kiállítása után Székely bemutatta tizenkettedik védését a meccsen, ezzel öt és fél perccel a vége előtt 25-19-es magyar vezetésnél gyakorlatilag eldőlt a találkozó. A vége 26-21-es magyar siker lett, ezzel a győzelemmel az együttes versenyben maradt a csoport harmadik helyéért, amely elérhető, ha a záró körben szerdán (18, Tv: M4 Sport) sikerül legyőzni Norvégiát.

Csoportállások

I.csoport 1. Németország 5 pont/3 mérkőzés (83-65), 2. Franciaország 5/3 (82-77), 3. Horvátország 4/2, 4. Spanyolország 2, 5. Brazília 0/2 (43-58), 6. Izland 0/3 (71-87).  II. csoport 1.Dánia 6 pont/3 mérkőzés (91-70), 2. Svédország 6/3 (95-77), 3. MAGYARORSZÁG 3/4, 4. Norvégia 2/2, 5. Egyiptom 1/2, 6. Tunézia 0/4

Kegyetlen helyosztó lesz

A Norvégia elleni szerdai találkozó után az I. csoportból érkező ellenfelek közül kell valakivel szemben megpróbálni kiharcolni az olimpiai selejtezőt érő hetedik helyet. Ennek feltétele, hogy a magyarok legalább negyedikek legyenek a saját hatosukban. A másik ágon minden bizonnyal a francia, német, horvát, spanyol négyes szerzi meg az első négy helyet. Bármelyikkel kerül szembe a magyar csapat (az első kettő mindkét hatosból az elődöntőbe jut, mögöttük az azonos helyen végzők játszanak egymás ellen), a papírforma a rivális mellett szól. Ezért lenne nagyon fontos a harmadik hely elérése a csoportban, mert ebben az esetben a helyosztó elvesztése esetén is garantált lenne a részvétel az olimpiai selejtezőn.

Frissítve: 2019.01.20 20:32

Káoszt okoz a havazás az USA-ban

2019.01.20 18:55

Fotó: AFP/ JOSEPH PREZIOSO
Hótakaró borítja az amerikai Középnyugatot és a keleti partvidéket. A közlekedésben fennakadások vannak, repülőjáratokat töröltek és tízezrek áram nélkül maradtak.
A széles téli viharzóna a hétvégére elérte az Egyesült Államok keleti partvidékét, és az országos meteorológiai szolgálat a középnyugati Missouritól az északkeleti Maine államig húzódó térségben 15 tagállamra adott ki viharriadót. A Középnyugaton és az Ohio völgyében, a Nagy Tavak vidékén szombaton este 25-30 centiméteresre nőtt a hótakaró, több államban balesetekről számoltak be. Missouriban például az egyik országúton 15 autó csúszott össze, Kansasben egy hókotró csúszott az útpadkára és gázolt el egy férfit, a chicagói O'Hare nemzetközi repülőtéren pedig a kifutópályáról csúszott ki az arizonai Phoenixből leszálló gép 129 utassal a fedélzetén. Sérülés nem történt. A hóvihartól szenvedő térségben több repülőjáratot töröltek. Bostonban vasárnap 250 járatot függesztettek fel, tucatnyi járat nem indul a New York-i Kennedy repülőtérről és a szomszédos newarki légikikötőből sem. A Washington melletti Reagan repülőtéren az esőzés és a sűrű köd akadályozta a forgalmat. Vasárnap az Amtrak vasúttársaság nem indított vonatokat Chicagóból Bostonba, New Yorkba, Pennsylvaniába és Washingtonba.
Míg New York városában alig havazott, New York állam fővárosában, Albanyban 30 centiméternyi hó hullott vasárnapra virradóra, a Nagy Tavak egyike, az Erie-tó partján fekvő Buffalóban is 30 centiméternyinél vastagabb a hótakaró. Connecticut államban mintegy 14 ezren maradtak áram nélkül, de a szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy ennél jóval többeket fenyeget áramkimaradás. A térségben ugyanis sokfelé nem hó, hanem ónos eső esik, vasárnap éjjelre fagyot jósolnak, ez pedig azzal fenyeget, hogy leszakadnak a vezetékek. A keleti parton árvízriadót is kiadtak. Vasárnapi Twitter-bejegyzéseinek egyikében Donald Trump elnök óvatosságra intette az amerikaiakat.