Reflex;tenisz;Djokovic;Federer;

2016-07-05 00:21:00

Federer menetel

Novak Djokovic kiesése után váratlan lehetőség adódott a második helyen kiemelt Andy Murray és a harmadik Roger Federer előtt a wimbledoni teniszbajnokságon. Noha Djokovic megcélozta azt a bravúrt, hogy egy szezonon belül mindegyik Grand Slam-tornát megnyerje, az ausztrál és a francia torna után Wimbledonban már biztosan nem diadalmaskodik, miután a legjobb 32 között kiesett az amerikai Sam Querrey ellen.

A világelső meglepő búcsúja után a szintén felső ágon szereplő Roger Federernek nagyban leegyszerűsödhet az útja a döntőig. Ennek megfelelően a nyolcaddöntőben is magabiztos játékot mutatott az amerikai Steve Johnsonnal szemben, az első szettet magabiztosan, 6-2-re nyerte. Ezt követően sem hagyott túl sok esélyt nem kiemelt ellenfelének, és könnyedén, szettveszteség nélkül jutott a negyeddöntőbe (6-2, 6-3, 7-5). Ugyancsak tükörsima találkozót nyert meg a horvát Marin Cilic. Japán ellenfele, az ötödik helyen kiemelt Nisikori Kei 6-1, 5-1-es Cilic-vezetésnél bordasérülés miatt feladta a meccset.

A másodikként rangsorolt Andy Murray a nagy tehetségként számon tartott ausztrál Nick Kyrgios ellen léphetett pályára hétfő délután, összecsapásuk lapzártánk után ért véget.

A nőknél is akadt meglepetés, Dominika Cibulkova búcsúztatta a harmadik kiemelt Agnieszka Radwanskát. Az első szettben a szlovák hölgy sima, 6-3-as győzelmet aratott, a második játszma azonban Radwanskáé volt 7-5-tel. A harmadik szettben sokáig fej-fej mellett haladtak, majd drámai csatában, 9-7-re Cibulkova győzedelmeskedett.

Az egyetlen magyar, Babos Tímea női párosban Jaroszlava Svedova oldalán menetelt a nyolcaddöntőbe. Az ötödik helyen kiemelt duó a japán Aojama-Ninomija kettős ellen lépett pályára, s könnyed két szettben 6-1, 6-3-ra győzött. Babosék a legjobb 16 között Konta Johannával és Maria Sanchezzel mérik majd össze erejüket.