Az elemzés megállapította, hogy részben azért nem sikerült elejét venni a vérfürdőnek, mert az egyes titkosszolgálati egységek között rendkívül rossz volt a kommunikáció. A jelentéstevő bizottság elnöke, Georges Fenech ezért egy olyan testület életre hívására tett javaslatot, amely az amerikai Nemzeti Terrorelhárítási Központ (National Counterterrorism Center) mintájára jönne létre.
Franciaországban mind a tavaly januári, mind a novemberi terrortámadások után bírálatok érték a belbiztonságiakat. Amikor a rendőrök odaértek a Bataclan éjszakai klubhoz, ahol a legtöbben vesztették életüket november 13-án, a helyi katonai rendészettől kértek fegyvereket, az egység azonban megtagadta a kérést. Sokan azt nem értették, miért egy bűnüldöző egység vezetője irányította a manővert, s miért nem a terrorellenes szárny egyik illetékese, aki túszejtésekben is járatos.
Fenech szerint azonban elsősorban a hírszerzés tekintetében kell még javulni, hiszen mindegyik elkövető ismert volt a hatóságok előtt, mégsem adták tovább időben a rájuk vonatkozó információkat. Az egyik bataclani merénylő, Samy Amimour például 2013-ban Szíriába utazott, pedig elvileg el sem hagyhatta volna Franciaországot.
Jelenleg hat különböző hírszerző testület működik Franciaországban, ezeket akarják egybeolvasztani a bizottság javaslatára, munkáját a miniszterelnök irányítaná.