Tickething;jegy-újraértékesítő;

 A Balaton Sound fesztivál Zamárdiban 2016. július 7-én. MTI Fotó: Balogh Zoltán

- Tickething – a jegy-újraértékesítő

Alighogy véget ért a Balaton Sound, a VOLT és a Fishing on Orfü, az EFOTT és a Sziget hamarosan kezdődik. Sok fesztiválozó problémáját oldhatja meg a Tickething online szolgáltatása, a közelmúltban indult webes piactéren bárki biztonságos keretek között adhatja el feleslegessé vált jegyét, illetve vásárolhat belépőt magánszemélyektől.

A weboldalon bárki néhány kattintással fel tudja tölteni és meg tudja hirdetni eladásra szánt belépőjét vagy bérletét. Vevőként pedig könnyen lehet válogatni a jegyek között. A vevő a cégnek fizet online, ők e-mailben továbbítják a jegyet, a visszaélések kiküszöbölése érdekében pedig az eseményt követően utalják el az eladónak a jegy árát.

A szervezett jegy-újraértékesítés lecsökkenti a visszaélések lehetőségét. Mivel az eladók számára csak az esemény után kerül jóváírásra az eladott jegyek ára, megszűnik az esetleges csalók motivációja. Amennyiben többször értékesítenék ugyanazt a belépőt, vagy saját maguk beváltanának egy korábban már eladott jegyet, az legkésőbb az esemény napján kiderül, amit a vevők többféleképpen jelezhetnek. Ilyen esetben a Tickething megtéríti a vevőknek a teljes árat, az eladó profilját letiltja, illetve amennyiben szükséges, megteszi a megfelelő jogi lépéseket.

A platfrom az árak elszállásának is gátat szab, hiszen több eladó ajánlata közül válogathatunk.

Nagyon úgy néz ki, hogy Orbánéknak bejött a menekültek elleni, hónapokon át tartó gyűlöletkampány, hiszen egy friss amerikai felmérésből kiderült: tíz európai ország közül Magyarországon a legmagasabb azoknak az aránya, akik úgy vélik, a bevándorlás és a terrorfenyegetettség kéz a kézben jár. Ugyanakkor az óriásplakátokon már nem a magyar polgároknak üzen a kabinet a migránsokra mutogatva, hanem Brüsszelnek. Három szakértő segítségével arra kerestük a választ, hogy "ki is az a Brüsszel"?