Ferencváros;Bajnokok Ligája-selejtező;Partizani Tirana;

2016-07-20 23:38:00

Kiesett a Fradi - Fotók!

A Partizani Tirana ellen Albániában lejátszott első találkozó után a rendes játékidőben a magyar fővárosban is 1-1-et játszott a Ferencváros a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőjének szerda esti mérkőzésén, így a ráadás döntött a továbbjutásról. A tizenegyes párbajban a Fradi alulmaradt! A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

Budapesten már a 12. percben előnybe kerültek a zöldek: Gera Zoltán értékesítette a Ramírez buktatásáért megítélt büntetőt. A magyar gól után kevéssel egyenlíthettek volna az albánok, a hideg zuhany azonban a félidő zárása előtt következett: a Fradi új igazolása, Oliver Hüsing öngólt vétett.

A második játékrészben támadóbb felfogásban játszó zöld-fehérek tagadhatatlanul többet tettek a győzelemért, a foggal körömmel védekező vendégekkel szemben mégis minden igyekezet kevésnek bizonyult.

A 2x15 perces hosszabbításban már egyik fél sem tudott helyzetet kialakítani, így következett a tizenegyespárbaj. A Ferencváros részéről egyedül Nagy Dominik talált a kapuba, Gera, Sesták és Ramírez lövését a kapus hárította. A Partizani csapatából a kapus Hoxha, Trashi és Ekuban volt eredményes, Vila pedig mellé helyezett. Az utolsó párnak már nem kellett lelőnie a büntetőket.

BL-selejtező, 2. forduló, visszavágó
Ferencváros - Partizani Tirana (albán) 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) - 11-esekkel: 1-3
Groupama Aréna, 8756 néző, v: Tohver (észt)
gólszerzők: Gera (14., 11-esből), illetve Hüsing (40., öngól)
sárga lap: Böde (23.), Ramírez (50.), Gera (53.), Dilaver (102.), illetve Krasniqi (12.), Torassa (35.), Atanda (73.)
Továbbjutott: Partizani Tirana, 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel

Ferencváros:
Dibusz - Dilaver, Hüsing, Leandro, Ramírez - Pintér (Nagy D., a szünetben) - Varga R. (Sesták, a szünetben), Gera, Trinks (Djuricin, 66.), Lovrencsics - Böde