Mike Pence indianai kormányzó szerdán este (közép-európai idő szerint csütörtökre virradóra) mondta el az alelnökjelöltséget elfogadó beszédét a republikánus elnökjelölő konvención. Donald Trump "elnöki helikopterrel" érkezett a szerdai tanácskozásra, s Pence-szel tartott rövid sajtóértekezletén azt ígérte, ezúttal alelnökjelöltjét is szóhoz jutni. Az indianai kormányzó családját is felsorakoztatta, beszéde azonban nem okozott akkora szenzációt, mint Trump egyik vesztes vetélytársáé.
Ted Cruz texasi szenátor, aki a manhattani milliárdos mögött második helyen végzett az előválasztásokon, vállalta ugyan, hogy felszólal a konvención, de beszédében csupán általánosságban buzdította a republikánusokat arra, hogy szavazzanak a nekik tetsző jelöltekre. Noha az előválasztások során minden republikánus induló vállalta, hogy - bármelyikük is győz - a többiek felsorakoznak mögötte, Cruz nem volt hajlandó támogatni Trumpot.
A közönség egy része megtapsolta, másik része kifütyülte a szenátus fekete bárányának tartott Cruzt, aki nagy visszhangot kiváltó fellépésével már saját 2020-as elnökjelöltségét készítette elő a sajtóvélemények szerint. Trump a háttérből hallgatta a beszédet, s Twitteren reagált: a texasi szenátor "megszegte ígéretét, de nem számít."
A szerdai napra is jutott egy Trump-utód: a milliárdos második fia, Eric dícsérte apját, s biztosította a hallgatóságot: Donald Trump értük dolgozik majd elnökként. A plágium-ügy végére is megpróbáltak pontot tenni, egy beszédíró, Meredith McIver levélben vállalta a felelősséget, hogy nem vetette össze Melania Trump szavait Obama feleségének beszédeivel. A beszédíró felajánlotta lemondását, de nem fogadták el.
Noha a külpolitika ritkán játszik főszerepet az amerikai kampányban, Donald Trumpnak ismét sikerült kivernie a biztosítékot. Az európai NATO-szövetségesek körében felzúdulást okozott legújabb, egyébként már nem először elhangzott kijelentése. A The New York Times című lapnak adott interjúban Trump közölte, ha ő lenne az elnök, megvonná az amerikai biztonsági garanciát azoktól a NATO-tagállamoktól, amelyek nem teljesítik kötelezettségeiket a szövetség felé.
Külön is megemlítette a három balti államot. Ezzel az atlanti szövetség alapját képező 5. cikkelyt vonta kétségbe, amely kimondja, a NATO bármelyik tagja elleni támadást a többi tagállam saját maga elleni támadásként tekinti. Josh Earnest fehérházi szóvivő közölte, senki nem vonhatja kétségbe az Egyesült Államok elkötelezettségét a NATO felé.